jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۴۶۰۲۸   ۲۸ فروردين ۱۳۸۸  |  ۱۶:۲۴

رئیس سـازمان ثبت اسناد اعلام کرد:

تعویض اسناد رسمی و مالکیتی

حسینعلی امیری گفت : اسناد رسمی و مالکیتی شامل زمین و مسکن از امسال تعویض می شوند .

رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور در سفر به شهر شلمزار مـرکز شهرستان کیـار استـان چهارمحال و بختیاری به خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت : اسناد سیم سـرب موجـود در دست مالکان آنان به لحاظ کمبود اطلاعات مشکلات فراوانی را برای آنان ایجاد کرده است .

حسینعلی امیری افزود : کـار پیش نویس اسناد جـدید بر اساس مطالعات دو سال گذشته شکل گرفته و اسناد مالکیت از امسال با پیش بینی شاخص امنیتی دو برگی می شود .

وی گفت : در اسناد کنونی جـایی بـرای نقشه ملک پیش بینی نشده است امـا در اسناد جدید علاوه بر تعیین حدود املاک نقشه های دقیق و بر اسـاس نقشه کـاداستر و دارای کد ملی ، کد پستی، اطلاعات مربوط به مالک پیش بینی شده و امکـان جعل سند وکپی برداری از آن وجود ندارد .

رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور افزود : پیش نویس جـدیـدی برای جایگزینی مواد قـانونی 147و 148 قـانون ثبت در خصوص تبدیل قـولنامه هـای عادی به رسمی آماده و در اختیار مجلس قرار گرفته است و درصورت تصویب مجلس بـه این خـواسته عمـومی رسیدگی خواهد شد .

امیری در پـاسخ بـه این سئوال که آیا نیازی به اصلاح ومدرن سازی قوانین ثبتی کشور وجود دارد گفت: در 4 سال گذشته حدود 14 ماده قانونی ثبتی اصلاح شده است .

وی افزود: تغییر وتحول کامل در قوانین ثبتی کشور بخاطر آنکه این سازمان با تمام دستگاهها و وزارتخانه ها در ارتباط است و قوانین آنها نیز متحول می شود نیاز به زمـان و مطالعه بیشتری دارد .

رئیس سـازمان ثبت اسناد و امـلاک کشور گفت :‌ هم اکنون جمعی از استـادان دانشگاه ها و کارشناسان این سازمان در حال مطالعه و طرح قوانین ثبتی جدید هستند .

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه برای بررسی مشکلات قضایی به شهرستان کیار سفر کرده است .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر