jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۹۲۸۰   ۲۵ مهر ۱۳۸۷  |  ۰۸:۰۷

.... وقتی من رقم 45 هزار تومان را برای برخی مردم و 70‌هزار تومان را برای قشر محروم اعلام کردم، برخی عصبانی شدند که چرا این موضوعات را با مردم درمیان می‌گذارید. باید ابتدا از دسته وگروه ما اجازه می‌گرفتی و بعد به مردم می‌گفتید، اما من به آنها می‌گویم که بنده نوکر مردم هستم و هر اتفاقی که در کشور رخ دهد، اول باید مردم را در جریان گذاشت، این مردم هستند که صاحبان کشورند....

این جملات ظاهرا بخشی از سخنان دیروز رئیس‌جمهور در جمع مردم رشت است که بخش یا تمام منتقدان سیاست‌های وی را که این روزها بیشتر <اقتصادی‌ها> هستند مورد عتاب قرار داده است. مردم، روزنامه‌نگاران و کارشناسان اقتصادی و سیاسی بارها این‌گونه ادبیات را از دکتر احمدی‌‌نژاد شنیده‌اند.

گروهی آن را پسندیده و نام حرف دل مردم را بر آن گذاشته‌اند و برخی دیگر هم نپسندیده‌اند  و شأن رئیس‌جمهور را اجل از این گونه سخن گفتن دانسته‌اند.

با این حال و در این مورد خاص موضوع، ادبیات رئیس‌‌جمهور نیست بلکه اشارات صریحی است که در محتوای سخنان ایشان ظاهرا خطاب به مجلس وجود دارد؛ چرا که کمی قبل‌تر افرادی درمجلس و مشخصا رئیس کمیسیون اقتصادی از اعلام ارقامی که هنوز نه خود و نه پیش‌نیاز‌هایش قطعی نشده، انتقاد کرده و تذکر داده بودند که وقتی شاکله طرح تحول اقتصادی هنوز در قالب لایحه وعده داده شده از سوی دولت به مجلس نیامده، اعلام نتیجه رقمی غیر قطعی آن حاصلی جز توقع‌زایی و تورم‌زایی انتظاری در بر نخواهد داشت.

با این حال واکنش رئیس‌جمهور به این انتقاد احتمالا ناخرسندی‌هایی را موجب خواهد شد ومجلسیان ممکن است به نوعی خود را مخاطب سخنان رئیس جمهور بدانند.

و سخن کوتاه این که رئیس‌جمهور حتما بخوبی آخرین برنامه تلویزیونی‌اش را به خاطر می‌آورد که در برابر اعلام موجودی حساب ذخیره ارزی صراحتا از اعلام رقم آن به همان مردم امتناع نمود. بدیهی است که محرم و نامحرمی قانونی مطلق است و با نسبیت نمی‌توان زمانی که لازم باشد، افراد را محرم و زمانی که لازم نشد همان افراد را نامحرم محسوب کنیم.

سیدعلی دوستی موسوی‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

حضور هوشمندانه مردم در انتخابات

جمهوری اسلامی ایران دارای یک نظام مردم‌سالار دینی است و محصول انقلاب اسلامی ایجاد بزرگ‌ترین نظام دموکراتیک بر‌مبنای تفکر اسلامی در سطح دنیاست.

شعار زدگی در بهداشت و درمان

شعار زدگی در بهداشت و درمان

دیروز رئیس‌جمهوری گفت کارنامه هشت سال فعالیت دولت در زمینه بهداشت و درمان از زمان هخامنشیان تاکنون بی‌نظیر بوده است.

مشارکت مبنای اقتدار کشور

مشارکت مبنای اقتدار کشور

یک: انتخابات ۲۸خرداد از طرفی فریضه شرعی، ملی و حق قانونی آحاد ملت و از طرفی خروش عمومی و مصونیت بخش مردم بصیر ایران اسلامی در برابر دسیسه دشمنان است و از سوی دیگر مایه حفظ اعتبار نظام، تحکیم هرچه بیشتر آرمان‌های اصیل نظام اسلامی و منشأ خیرات و برکات ملموس در کشور است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر