jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۰۸۴۹۹   ۲۲ مهر ۱۳۸۷  |  ۱۰:۱۰

پژوهشگران معتقدند آب‌پز کردن انواع کلم موجب از بین رفتن خواص درمانی آن می‌شود ، بنابراین بهتر است این گیاه به صورت خام همراه با غذا مصرف شود.

محققان می‌گویند پخت و پز خواص ارزشمند ضد سرطانی بیشتر اعضای گونه‌های «بارسیکا» یا انواع کلم‌ها که شامل کلم سفید ، گل کلم و کلم دلمه و براکلی می‌شود را از بین می‌برد.

زمانی که این سبزیجات مصرف می‌شوند یک ماده مشترک در تمام آنها به نام «گلوکوزینولیت» به مولفه دیگری به نام  سایانیت  I  تبدیل می‌شود که تاثیر سمی مواد سرطان‌زا را خنثی می‌کند و باعث می‌شود این مواد زیان‌آور، با سرعت بیشتری از بدن خارج شوند.

اما طبق یک مطالعه که در مجله شیمی غذا و سم‌شناسی منتشر شده است ، 30 دقیقه جوشاندن هر یک از سبزیجات خانواده کلم بیشتر این خواص دارویی را از بین می‌برد و در مقابل، تاثیر بخارپز کردن، در مایکرو‌ویو گذاشتن و یا سرخ کردن آن در مقدار گلوکوزینولیت موجود در کلم‌ها تاثیر چندانی ندارد.

کلم پیچ ، شلغم ، کلم سبز و کلم قمری از دیگر گونه‌های این گروه سبزیجات هستند که خواص ضد سرطانی دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو