jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۳۰۷۱   ۲۵ شهريور ۱۳۸۷  |  ۲۰:۴۴
برای این‌که یک گلدان زیبا داشته باشیم ابتدا باید با شکل‌های هندسی منظم فرم اصلی آن را دربیاوریم مثل ذوزنقه یا مستطیل. حالا این فرم شاید از یک یا دو شکل هندسی تشکیل شود شاید هم از 5 یا 6 شکل هندسی ساخته شده باشد. مثلا شکل روبه‌رو  را که مشاهده می‌کنید گلدانی است که از 6 شکل هندسی تشکیل شده است: 4 ذوزنقه و 2 مستطیل که اسکلت اولیه این گلدان را درست کرده است. دومین نکته‌ای که باید رعایت شود این است که حتما این اشکالی که می‌کشیم خط تقارن داشته باشند.

خط تقارن خطی است که شکل را به 2 قسمت مساوی تقسیم می‌کند که این خط باعث می‌شود  شکل‌ها دقیق‌تر کشیده شوند و بعد از آن می‌رسیم به مرحله شکل‌گیری این گلدان که با خط‌های خمیده و منحنی فرم آن را درمی‌آوریم و یک بیضی به قسمت بالای آن اضافه می‌کنیم تا شکل اولیه آن به دست آید. بعد از این مرحله که گلدان کامل شد می‌پردازیم به بخش رنگ‌آمیزی و سایه‌روشن آن. قبل از هرعمل باید ببینیم نور از کدام جهت به گلدان ما می‌تابد، اگر از سمت راست بتابد، سمت راست روشن و سمت چپ تیره می‌شود و اگر از سمت چپ بتابد، سمت چپ روشن و سمت راست تیره می‌شود. ولی نکته‌ای که باید رعایت شود داخل آن است که دقیقا بعکس عمل می‌کند. یعنی اگر سمت راست تیره باشد و سمت چپ روشن، داخل آن سمت راست روشن و سمت چپ تیره می‌شود.

نکته دیگر تکنیک سایه‌روشن است که می‌توانید مداد طراحی را انتخاب کنید یا ذغال طراحی که ابتدا یک سایه کم‌رنگ ملایم روی تمام سطح آن می‌زنیم و بعد بر اساس تیرگی و روشنایی آن سطح را تیره یا روشن می‌کنیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر