jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۰۰۸۶۲   ۱۷ شهريور ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۸

گروه سلامت: یک چشم پزشک اظهار کرد: با وجود این که گل مژه که در لبه پلک و در مسیر مژه‌ها قرار دارد پس از چند روز خود به خود حتی بدون درمان هم بهبود می‌یابد اما درمان و توجه به نکاتی برای پیشگیری از بروز آن الزامی‌است. دکتر سهیلا فاضلی در گفتگو با ایسنا با بیان این موضوع اظهار داشت: به موازات مژه‌ها غدد چربی قرار دارد که با ترشحات خود مانع از خشک شدن چشم می‌شوند و زمانی که این ترشحات، غیرطبیعی و یا ریشه مژه ملتهب شود گل مژه به وجود می‌آید.

دکتر فاضلی در خصوص علائم گل مژه گفت: تورم لبه پلک، درد و قرمزی آن از علائم گل مژه است.

وی افزود: این علائم به مدت چند روز شدید شده و به تدریج فروکش می‌کند که معمولا اگر درمان لازم انجام نشود تبدیل به کیست شده و ممکن است به جراحی و تخلیه نیاز پیدا کند.

این چشم پزشک افرادی که مستعد آکنه هستند را بیشتر در معرض گل مژه دانست و ادامه داد: برای پیشگیری از بروز گل مژه، شستشوی روزانه لبه پلک، رعایت بهداشت چشم، همچنین عدم مصرف غذاهای پرچرب، سرخ کرده و شیرینی و شکلات الزامی‌است.

وی در خصوص درمان گل مژه ابراز داشت: برای درمان باید از کمپرس یا شستشو با آب گرم استفاده شود؛ چرا که گرما باعث گشاد شدن غدد چربی و در نتیجه خارج شدن چربی زیر لبه پلک می‌شود و همچنین استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضد التهاب هم می‌توانند در بهبود آن موثر باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر