jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۹۵۴۰   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۲۱

رنگ آسمان

شرق ناپایدار

این روزها مهم‌ترین پدیده جوی، استقرار جریانات پایدار در کشور است که سبب افزایش دما در اکثر مناطق میهن شده است. اگرچه نزدیک یک ماه است که روزها کوتاه‌تر می‌شود، اما حداکثر دما تا 2 هفته آینده دست‌کم می‌تواند به اوج خود برسد. بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد، دوره بالاترین درجه دمایی را پشت سر گذارده‌ایم و از اواسط این هفته بتدریج و با حرکتی بسیار آهسته به سمت خنک‌تر شدن هوا پیش می‌رویم. البته روند خنک شدن آنقدر آهسته است که ما متوجه نخواهیم شد...

آخرین نقشه‌های پیش یابی تا اواسط هفته آینده گذر امواج کم دامنه را از سمت شرق میهن نشان می‌دهد که سبب افزایش ابر،  وزش باد ودر برخی مناطق رگبار و رعد و برق‌های پراکنده در مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق خواهد شد. در سایر مناطق در این مدت، کمی افزایش دما رخ می‌دهد تا این‌که از اواسط هفته مجددا امواج ناپایدار از سمت شمال‌غرب و شمال وارد می‌شود و هوای این نواحی را متاثر می‌سازد.ساعات آینده آسمان تهران صاف، در ارتفاعات همراه با وزش باد و افزایش ابر خواهد بود. درجه حرارت تهران در گرمترین ساعات امروز به 40 و در خنک ترین ساعات صبح فردا به 27 درجه می‌رسد.

اول هفته خوبی داشته باشید... 

احسان مرادی‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر