jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۹۱۱۴   ۲۹ تير ۱۳۸۷  |  ۱۸:۲۸

رئیس ستاد انتخاباتی نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در ایالت تگزاس، پس از سر و صدایی که اظهاراتش در این کشور بر پا کرد از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش فارس ،"فیل گرام" سناتور اسبق تگزاس و مشاور "جان مک‌کین" به دلیل سر و صدایی که اظهارات وی در مورد مردم آمریکا بوجود آورد و با این امید که هر چه سریع‌تر این قائله پایان یابد، روز جمعه (دیروز) از سمتش به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی نامزد جمهوری‌خواهان در این ایالت استعفا کرد.

وی که همچنین یکی از کاندیداهای اسبق ریاست جمهوری آمریکا به شمار می‌رود، در حدود یک هفته پیش اظهار کرده بود که ایالات متحده به "ملت افراد شکایت کننده" تبدیل شده است که شکایت‌های مدام آنها در مورد اقتصاد آمریکا نشان می‌دهد که آنها دچار بحران ذهنی هستند.

در پی این اقدام، مک‌کین به سرعت ارتباط خود با این اظهارات را رد کرد، اما با این که تلاش کرد تا نشان دهد که می‌تواند مشکلات اقتصادی و مالی جاری آمریکا را به سرعت از بین ببرد، سیل انتقادات به سوی آن دو روانه شد.
گرام اواخر روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای پایان دادن به سوء تفاهمی که به وجود آمده است، از سمتش کناره‌گیری می‌کند.

سناتور گرام که اظهاراتش هفته پیش در "واشنگتن تایمز" به چاپ رسید، در این باره توضیح داد که منظور وی از "ملت شکایت کننده" رهبران آمریکا بودند نه مردم این کشور.

در پی سخنان مشاور مک‌کین، دموکرات‌های آمریکا به شدت از وی و نامزد جمهوری‌خواهان انتقاد کردند و اظهار کردند که این کلمات نشان می‌دهد که مک‌کین هیچ اهمیتی به مردم و رای‌دهندگان نمی‌دهد.

این در حالی است که ستاد انتخاباتی "باراک اوباما" نامزد دموکرات‌های آمریکا نیز در این زمینه اعلام کرد که استعفای گرام تغییراتی جزئی در سیاست‌های اقتصادی مک‌کین به وجود خواهد آورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر