jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۸۸۳۵   ۲۵ تير ۱۳۸۷  |  ۰۰:۰۹

گروه سیاسی: با مصوبه مسوولان عالی قضایی، هر مامور قضایی و غیرقضایی دولتی که برای مجبور کردن متهم به اقرار، وی را مورد آزار و اذیت قرار دهد، به مجازات‌های سنگینی محکوم می‌شود. به گزارش فارس ،براساس ماده 19 مبحث اخلال در روند اجرای عدالت قضایی که در جلسه مسوولان عالی قضایی تصویب شد، هر‌یک از مستخدمان و ماموران قضایی و غیرقضایی دولتی که برای مجبور کردن متهم به اقرار، وی را اذیت و آزار بدنی یا روانی کند، حسب مورد علاوه بر قصاص یا پرداخت دیه به حبس از 6 ماه تا 3 سال محکوم می‌شود و چنانچه کسی در این خصوص دستور داده باشد، دستور دهنده نیز به مجازات مذکور محکوم خواهد شد و اگر متهم به واسطه اذیت و آزار بدنی یا روانی فوت کند، مباشر حسب مورد، مجازات قاتل و آمر نیز مجازات آمر قتل را خواهد داشت.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر