jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۸۴۶۸   ۲۳ تير ۱۳۸۷  |  ۱۸:۳۵

ایجاد می‌کنم، پس هستم‌

تولید و مدیریت کد‌های html

اگر از ابتدا خواننده و دنبال کننده این بخش بوده باشید، حتما به یاد دارید که طی هفته‌های گذشته بیشتر مباحث در مورد انتخابگر‌ها و نحوه دسترسی به عناصر موجود در یک صفحه، بوده است. امیدواریم که اگر به یادگیری جی کوئری علاقه داشته‌اید، تا به حال دست به کار شده باشید و نمونه و مثال‌هایی که ما در این مباحث مطرح کرده‌ایم را به صورت مستقیم، خودتان آزمایش و نتیجه را مشاهده کرده باشید، چرا که تنها راه یادگیری هر زبان و دستور برنامه‌نویسی این است که خودتان بدون ترس از اشتباه و بروز خطا، شروع به نوشتن کدها و برنامه‌های مورد نظرتان کنید.

اما در ادامه به بحث تولید کدهای  html  می‌رسیم و بررسی خواهیم کرد که چگونه با استفاده از جی کوئری می‌توان کدهای جدید   html   را در صفحه ایجاد کرد.

تولید و مدیریت کدهای html

زمانی می‌رسد که نیاز پیدا می‌کنیم تا کد‌های جدیدی را در صفحه خود نمایش دهیم، طبیعی است که این کدها را زمانی می‌خواهیم ایجاد کنیم که صفحه برای کاربر بارگذاری شده است، این خواسته به هیچ طریقی امکان پذیر نخواهد بود جز استفاده از جاوا اسکریپت و فریم ورک‌هایی که برای آن ارائه شده است.

با استفاده از جی کوئری برآورده نمودن این خواسته بسیار راحت است و همان‌طور که در بخش‌های قبل نیز اشاره شد تابع پوششی و اصلی جی کوئری این قابلیت را دارد که عناصری را در صفحه ایجاد کند.

(<div>div<Hello/>$

این خط دستور عنصر ، <div >را در صفحه ایجاد کرده و پس از قرار دادن کلمه  Hello  در آن به نمایش آن در صفحه می‌پردازد، ما می‌توانیم به هر نحوی که بخواهیم از این دستور استفاده کنیم و کدهایی که نیاز است در صفحه خود ایجاد کنیم را از این طریق نمایش دهیم.

وقتی که کد‌های مورد نظر را تولید کردیم، زمان آن می‌رسد تا با ابزار‌های قدرتمند جی کوئری روی آنها کار کنیم. در اینجا است که می‌توانیم با دستورات
جی کوئری عناصر را دوباره پالایش کنیم، توسعه دهیم و یا به صورت جزیی از عناصر دیگر استفاده و نمایش دهیم.برای اینکه به صورت نمایشی و بهتر این مطالب را درک کنید، آزمایشگاه دیگری برای شما آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را از آدرس:

 lab.‌http://blog.pixeldesign.ir/upload
jquery/ipzwrapped.set.
دریافت نمایید. نمای این آزمایشگاه ماننده نمونه قبلی است که در بخش انتخابگر‌های جی کوئری معرفی کردیم.
در این آزمایشگاه می‌توانید عناصری را که با استفاده از تابع پوششی جی کوئری می‌خواهید ایجاد کنید را وارد کرده و نتیجه را مشاهده نمایید.

به عنوان مثال می‌خواهیم تعداد عناصر ، <a>   در صفحه را بعد از یک عنصر ، <div >که با انتخابگر  SomeDiv  مشخص شده است نمایش دهیم. کد زیر را در آزمایشگاه پوششی جی کوئری وارد کنید و نتیجه را مشاهده نمایید!

('someDiv').html('There are'+$('a').$
size()+' link(s) on this page.');
بعد از اجرای این دستور در آزمایشگاه می‌بینید که تعداد عناصر ، >a موجود در صفحه برای شما نمایش داده می‌شود.

در این دستور ما از تابع  (size)  استفاده کردیم که همین جا آن را برای شما معرفی می‌کنیم. این تابع مقادیری که از آن درخواست می‌کنید را شمارش و نمایش می‌دهد، هیچ پارامتر ورودی ای ندارد و مقدار خروجی آن عددی است که تعداد عناصر درخواستی جهت شمارش را نمایش می‌دهد.

روش استفاده آن مانند مثال بالا است، به این معنی که وقتی به دنبال تابع پوششی جی کوئری استفاده شود، مقادیر عنصر مورد نظر را شمارش و نمایش می‌دهد. ( به این ترتیب$('a'). ()size ):  
بسیار خوب، اکنون شما می‌دانید چه تعداد از یک نوع عنصر را در صفحه دارید، اما مساله بعدی این است که به کدام یک می‌خواهید و می‌توانید به صورت مسقیم دسترسی پیدا کنید! این مساله‌ای است که هفته آینده در مورد آن صحبت و مثال‌هایی نیز مطرح خواهیم کرد. بهتر است جهت درک بهتر مسائل، تا هفته آینده به سراغ آزمایشگاه جدید توابع پوششی بروید و نمونه‌هایی از عناصر را به دلخواه خود وارد کنید و تعداد هر کدام را در صفحه، با مثالی که در همین بخش ارائه شد، به دست آورید.

 پویا سلیمی‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر