jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۶۹۲۳   ۱۶ تير ۱۳۸۷  |  ۱۵:۵۶

با آمدن نسخه جدید مرورگر محبوب فایرفاکس یعنی فایرفاکس 3 بسیاری از امکانات و قابلیت‌های مورد نیاز کاربران در این مرورگر در نظر گرفته و ایجاد شد اما با این حال هنوز هم امکانات و قابلیت‌هایی وجود دارد که همه کاربران آن را نمی‌پسندند و یا به دنبال استفاده از آن هستند. در این مطلب قصد داریم 3 ترفند و راه حل برای استفاده بهتر از این مرورگر محبوب را به شما آموزش دهیم.

کنترل فهرست سایت‌های مشاهده شده: یکی از امکانات موجود در مرورگر فایرفاکس نمایش فهرستی از 12 سایت مشاهده شده اخیر است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید براحتی به 12 سایت مشاهده شده اخیر دسترسی داشته و مجددا آن‌ها را مشاهده نمایید. اگر بخواهید تعداد سایت‌های اخیر در این فهرست را کم یا زیاد کنید می‌توانید به روش زیر عمل کنید: ابتدا در نوار آدرس عبارت  about:‌‌config  را وارد نموده و پیام امنیتی به نمایش در آمده را تایید نمایید.سپس در کادر  Filter  عبارتbrowser.urlbar.maxRichResults  را وارد نموده و پس از تایید آن روی گزینه به نمایش در آمده دو بار کلیک نمایید و مقدار مورد نظر خود را به جای عدد 12 وارد کنید.

بیهوده‌های درد سر ساز : یکی از دیگر قابلیت‌های موجود در مرورگر فایرفاکس نمایش فهرست سایت‌های مورد علاقه و یا سایت‌های مشابه عبارت وارد شده در نوار آدرس است. این قابلیت به این شکل عمل می‌نماید که هنگام وارد نمودن یک آدرس در نوار آدرس چنانچه آدرس‌های مشابه حاوی آن عبارت یافت شود فهرستی از این آدرس‌ها به نمایش در می‌آید اما این فهرست در صورتی که سایت‌های زیادی در فهرست سایت‌های مورد علاقه شما باشد و یا سایت‌های زیادی را مشاهده نموده باشید بسیار طولانی خواهد شد و دردسرساز است. برای جلوگیری از این مشکل می‌توانید از هک مخصوص این کار استفاده نمایید. هک  Hide Unvisited  پس از نصب، این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا سایت‌هایی که پس از پاکسازی تاریخچه مرورگر به آنها مراجعه نکرده‌اید در فهرست آدرس‌های مشابه برای شما به نمایش در نیاید و به این ترتیب هر سایتی در هنگام وارد نمودن یک آدرس به شما نشان داده نشود.برای دانلود این هک می‌توانید به لینک 
http://tinyurl.com/5rsqca  مراجعه کنید.

حفظ حریم شخصی شما‌: ذخیره‌سازی رد پای گشت و گذار‌های اینترنتی در مرورگر‌ها یک قابلیت قدیمی است که در مرورگر فایرفاکس نیز وجود دارد. تاریخچه مرورگر‌ها به کاربر این امکان را می‌دهد تا به فعالیت‌های گذشته خود دسترسی داشته و فهرست سایت‌های مشاهده شده در روز‌ها و حتی ماه‌های قبل را مشاهده کند. اما این قابلیت در صورتی که چندین نفر از یک رایانه استفاده کنند کمی دردسرساز است چرا که حریم شخصی افراد را به خطر می‌اندازد. برای رفع این مشکل در خود مرورگر‌ها امکان پاکسازی این تاریخچه وجود دارد، اما در اثر استفاده از این قابلیت ردپای گشت و گذار تمام کاربران حذف می‌شود در صورتی که شاید کاربران دیگر مایل به انجام این کار نبوده و بخواهند تاریخچه سایت‌های مشاهده‌‌‌شده خود را در اختیار داشته باشند. هک  Distrust  به این منظور طراحی شده است. این هک به شما این امکان را می‌دهد تا هر وقت که بخواهید آن را فعال نموده و هر وقت که بخواهید آن را غیرفعال کنید. هک فوق قادر است تا تمام فعالیت‌های انجام شده در بازه زمانی فعال تا غیرفعال بودن خود را ذخیره کرده و پس از غیر فعال شدن تمام ردپاهای مربوط به آن بازه زمانی را حذف کند.به این ترتیب نه تنها نیازی نیست همیشه تمام تاریخچه خود را حذف کنید بلکه فقط مواقعی که به کارهای شخصی می‌پردازید و مایل نیستید فعالیت‌های شما در تاریخچه مرورگر ثبت شوند می‌توانید این قابلیت را فعال کنید.برای دانلود این هک به لینک 
http://tinyurl.com/2nbvbu  مراجعه کنید.

امیر عصاری‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر