jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۴۵۴   ۰۲ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۲۳

در یک عملیات ویژه که روز گذشته از سوی کارآگاهان شعبه 18آگاهی تهران صورت گرفت ، چند عضو دیگر از باند موسوم به «کرمهای زیرخاکی » دستگیر شدند و مقادیر قابل توجهی اشیای عتیقه از آنان کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرنگار ما، در تیرماه امسال مردی که در زمینه خرید و فروش طلا فعالیت می کند، در فلکه اول تهرانپارس دقایقی پس از آن که سوار خودرو شد، از سوی 7نفر مورد حمله قرار گرفت و با ضربات متعدد چاقو مجروح شد و 8کیلو طلای وی توسط این افراد به سرقت رفت . با مراجعه مالباخته به کلانتری ، وی در تحقیقات مقدماتی عنوان کرد به هنگام سرقت ، فردی از آشنایان محلی خود را مشاهده کرده است . با تشکیل پرونده در این خصوص و صدور دستور قضایی از سوی قاضی شعبه 1607جنایی تهران ، موضوع برای پیگیری در دستور کار ماموران شعبه 18آگاهی تهران قرار گرفت و آنها فردی به نام بهرام ر را دستگیر و تحقیق از وی را آغاز کردند. متهم در بازجویی ها اظهار کرد: مدتی به عنوان کارگر مرد مالباخته مشغول به کار بودم و چون می دانستم وی همیشه مقادیری طلا به همراه دارد، مدتها او را زیر نظر گرفتم و روزی که وی از پاساژ خارج شد، موضوع را به فردی به نام حسن ش اطلاع دادم و وی دقایقی بعد به اتفاق 6نفر دیگر به صاحب طلاها حمله ور شدند و پس از سرقت ، آنها یک میلیون و 600هزار تومان پول به من پرداخت کردند. در پی این اعترافات ، مشخص شد یکی از این سارقان که نقش اصلی را به عهده داشته ، فردی به نام مهدی ح است که چند روز بعد به اتهام شرارت دستگیر و تحویل زندان قصر شده است . با تحویل متهم از زندان ، دیگر اعضای باند شناسایی و دستگیر شدند و با اعتراف به سرقت از طلافروش ، راز سرقتهای بزرگ عتیقه را فاش کردند. متهمان در ادامه اعتراف کردند، یک سال پیش با سرقت از یک خانه مسکونی در شمال تهران ، تنها فرد ساکن در محل را که یک راننده بود، مورد حمله قرار داده و بیش از یک میلیارد تومان انواع اشیای عتیقه ، شامل مجسمه های تاریخی را به سرقت برده اند. با این اعترافات ، یک گروه عملیاتی به دستور سرهنگ سیدجواد کشفی ، معاون جنایی اداره آگاهی ، تلاش گسترده خود را در این خصوص آغاز کردند و موفق شدند مقادیر قابل توجهی از این اموال را کشف و ضبط کنند. یکی از این متهمان که نقش اصلی را در سرقتها به عهده دارد، روز گذشته عنوان کرد: با سرقت اشیای عتیقه ، ما باند «کرمهای زیرخاکی » را تشکیل دادیم و همیشه منتظر فرصتی بودیم تا با شناسایی افرادی که اشیای عتیقه در اختیار دارند، اموال آنها را به سرقت ببریم . تحقیق از متهمان ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر