jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۶۴۵۷۰   ۲۳ اسفند ۱۳۸۶  |  ۰۰:۴۹

لطف الله فروزنده

دستاورد مشارکت آگاهانه

انتخابات در نظام مردم سالار دینی ایران مانور قدرت ، اراده ، ثبات و مشارکت مردم است . مردم با انتخاب گفتمان انقلاب اسلامی ، در برابر نظام سلطه ابراز قدرت و از دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی با شجاعت و عقلانیت دفاع می کنند. طراوت و نشاط مردم ایران الگویی برای همه ملت های آزادیخواه است . این ملت بزرگ ، فهیم و آگاه با حضور میلیونی در انتخابات وظیفه و تکلیف الهی و ملی خود را به نحو احسن انجام می دهند. در همین ارتباط، هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از جایگاه و ویژگی خاصی برخوردار است . در حال حاضر، ایران اسلامی در سایه مواضع قوی و محکم به دنیا نشان داد در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و حق قانونی خود جدی است . گزارش آژانس ، چهره پلید و دروغ نظام سلطه را رسوا کرد و ایران در عرصه بین المللی و معادلات منطقه نقش فعال و تعیین کننده ایفا کرد.

عملکرد دولت و مجلس اصولگرا، گفتمان خدمت به مردم را گفتمان غالب کرد. نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه همدلی و وحدت بسرعت در پی رسیدن به اهداف عالی خود است . مسوولان و مردم همدل و همراه به تحقق چشم انداز 20ساله و سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی فکر می کنند.

در این شرایط، دشمن قسم خورده ملت ایران با استفاده از انواع ترفندها و جنگ روانی به دنبال کتمان این موفقیت هاست . مروری بر مواضع شبکه های رسانه ای بیگانه نشان می دهد که مشارکت گسترده مردم عامل ارائه این موفقیت ها و بزرگ ترین ضربه به نظام سلطه است . در آستانه 24اسفند تاکید بر چند نکته ضروری است:

اولین نکته مهم تاکید بر مشارکت میلیونی ملت سلحشور و بزرگ ایران در انتخابات است . این مشارکت ، اتحاد ملی را تقویت و زمینه انسجام اسلامی را فراهم خواهد کرد. نوع و میزان مشارکت مردم در مناطق مختلف کشور اتحاد و انسجام را نهادینه خواهد کرد. تجربه انتخابات 3دهه گذشته حکایت از آن دارد که حضور گسترده مردم در انتخابات از سویی پاسخی دندان شکن به دشمن خواهد بود و از سوی دیگر مواضع مسوولان نظام را تقویت و اثرگذار، اپوزیسیون را ناامید و افکار عمومی بین المللی را به نفع ملت ایران خواهد کرد. دشمنان از دست اندازی به باورها و اعتقادات مردم ناامید شدند. آزادیخواهان و کشورهای مستقل در مبارزه با نظام سلطه مصمم تر خواهند شد. ایجاد چنین فضایی دستاوردهای فراوان سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و بین المللی در پی دارد که ضمن تقویت موضع بین المللی و جهانی کشور، موانع حل مشکلات داخلی کشور را نیز رفع و آثار و برکات فراوانی در سایه لطف الهی نصیب ملت شریف ایران خواهد کرد.تشکیل مجلسی مقتدر، توانمند، کارآمد، دردآشنا و مردمی با ریل گذاری دقیق و درست از طریق قانونگذاری و نظارت ، گفتمان ، خدمتگزاری و توسعه عدالت محور را در کشور تسریع خواهد کرد. مردم آگاه ایران می دانند با حضور گسترده و انتخاب آگاهانه ، کشور همچون گذشته به سوی اهداف چشم انداز و قانون اساسی حرکت خواهد کرد. بدون حضور گسترده مردم تصور هرگونه رشد، عدالت ، توسعه و پویایی بی معناست . بنابراین همه گروه ها و آحاد مردم باید همت و تلاش خود را بر مشارکت گسترده ، پرشکوه و آگاهانه در انتخابات قرار دهند.

مجلس از چند بعد بر رشد و توسعه کشور تاثیر می گذارد. یک بعد رویکرد و گفتمانی است که مجلس دنبال می کند. مجلس کارآمد، مجلسی است که گفتمان عدالت ، خدمت به مردم ، احیای ارزش های اسلامی ، دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی و حل مشکلات مردم را هدف و رویکرد استراتژیک خود قرار دهد. بعد دوم ، قانونگذاری برای تحقق این رویکرد است . توجه به اصلاح نظام اقتصادی در چارچوب سیاست های ابلاغی اصل 44، ایجاد فضای مشارکت مردم در صحنه اقتصاد، تعیین اولویت مهار تورم به عنوان مهم ترین دغدغه مردم ، ایجاد فضای مناسب فرهنگی ، ارزشی ، تحکیم باورها و اعتقاد مردم باید از مهم ترین دغدغه مجلس در حوزه قانونگذاری باشد.

بعد سوم ، مجلس باید از طریق نظارت کارآمد، موثر بر اجرای قانون ، برنامه ها و عملکرد دستگاه های اجرایی از سویی زمینه اجرای قوانین مادر مانند قانون مدیریت خدمات کشوری ، قانون ابلاغ سیاست های اصل 44، قانون مبارزه با فساد را فراهم کند و از سوی دیگر، تدبیر، سلامت ، توانمندی وزرا و زیر مجموعه آنها را با شجاعت و عقلانیت نظارت کند و با هدایت و نظارت موثر بستر بهبود عملکرد آنها را فراهم کند.تحقق این وظایف دارای 2پیش شرط اساسی است که با حضور آگاهانه مردم محقق خواهد شد.

1- انتخاب نمایندگانی شجاع ، مومن ، ارزشی ، درد آشنا، مردمی ، ساده زیست ، زیست پاک ، کارآمد و آزمون پس داده.

2- نمایندگان از نظر رویکرد و برنامه همدل باشند. تجربه نشان داده است نماینده هر چه قوی و کارآمد باشد، بدون داشتن یار و انجام کار گروهی نمی تواند منشاء اثر باشد. مردم باید افرادی همدل و همراه با برنامه مشخصی را انتخاب کنند؛ چرا که کارآمدی مجلس در سایه کار جمعی و تیمی است . تشکیل یک مجلس با روحیه جمعی و تیمی از افراد صاحب نظر، معتقد، متخصص و اهل کار جمعی زمینه حل ریشه ای مشکلات اقتصادی را فراهم می کند.

با این اوصاف ، ملت بزرگ و انقلابی ایران روز جمعه 24اسفند با حضور میلیونی و انتخاب افرادی شایسته یک بار دیگر برگ زرینی بر کارنامه درخشان خود خواهد افزود. به امید سربلندی و سرافرازی ملت بزرگ ایران اسلامی.

لطف الله فروزنده
قائم مقام جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر