jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۵۱۳۶   ۲۱ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۶:۲۸

در آینده ای نه چندان دور، نوجوانان عمده ترین گروه سنی تبهکاران سایبر می شوند.دس برویک رئیس www.acpr.gov. در این باره می گوید: به طور قطع بیشتر آنها

پسر هستند و دختران در اقلیت کمتر از 2درصد باقی خواهند ماند. وی افزود: تخیلات ماجراجویانه و گاه بیمارگونه باعث برانگیختن هوسهای خطرناک برای انجام عملیات سایبریک ، نظیر شکستن سایتها، سرقت کارتهای اعتباری و حمله به سایتهای حکومتی می شود که اینها خود از دلایل عمده ارتکاب جنایات اینترنتی توسط نوجوانان است . چیزی که شکل جرم واقعی به خود می گیرد، اندیشه خرید از فروشگاه های اینترنتی است که نوجوانان روز به روز برای شکستن چنین سرورهایی بیشتر تلاش می کنند. به عقیده هنری پونتل ، 2دسته از هکرهای نوجوان ، پس از ظهور، رشد زیادی پیدا می کنند: هکرهای موسوم به ( Playpen پلی پن به اتاقی که برنامه نویس در آنجا می نشیند، اطلاق می شود) که شوخی را به سود ترجیح می دهند و بانکهای اطلاعاتی را می شکنند و هکرهای Cookbook که هدف خاصی از نفوذ ندارند. به هر حال ، پونتل مدیر دپارتمان جرم شناسی در کالیفرنیا می گوید: سرقت با رایانه جای سرقت با اسلحه را کاملا خواهد گرفت .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو