مصائب زنبورداری

زنبور عسل فقط هاچ نیست

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کبودراهنگ:

تولید بیش از ۱۳۰ تن عسل در کبودراهنگ

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کبودراهنگ از پیگیری توسعه صنعت زنبورداری در شهرستان خبر داد و گفت: ۱۱ هزار و ۶۸۶ کلنی در کبودراهنگ سالانه افزون‌بر ۱۳۰ تن عسل تولید می‌کنند.
کد خبر: ۱۴۳۷۵۸۴

به گزارش جام جم آنلاین همدان، علی سرخوش به فعالیت ۱۲۶ واحد زنبورداری در شهرستان کبودراهنگ اشاره و اظهار کرد: ۷۳ واحد زنبوری با ۷ هزار و ۹۸۵ کلنی در بخش مرکزی، ۱۹ واحد با ۴۳۳ کلنی در بخش شیرین‌سو و ۳۴ واحد با سه هزار و ۲۶۸ کلنی در بخش گل‌تپه فعال هستند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کبودراهنگ بر دقت آمار ارائه شده تاکید کرد و گفت: بر اساس عملیات میدانی سرشماری زنبورستان‌ها، آمارهای ارائه شده دقیق و مستند است از همین رو برنامه‌ریزی برای توسعه این صنعت با دقت بیشتری انجام می‌شود.

وی یادآور شد: توسعه صنعت زنبورداری شهرستان به عنوان خوشه صنعتی پیشنهاد شده به طوری که آموزش‌های بلندمدت همچنین هماهنگی لازم با ادارات ذیربط مبنی بر لحاظ تسهیلات مشاغل خانگی در دستور کار قرار گرفته است.

سرخوش کبودراهنگ را مستعد افزایش تولید عسل دانست و اضافه کرد: وسعت شهرستان و منابع بکر طبیعی می‌تواند خاستگاه عسل دارویی با کیفیت باشد به نحوی که تولید عسل طبیعی و ارگانیک در این شهرستان زمینه لازم برای برندسازی و تجاری شدن را دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها