اخبار ساعت 9 صبح چهارشنبه 13 اسفند 93

تشییع دهها شهید گمنام دفاع مقدس

گزارش «جام‌جم» از تشییع ۲۸۰شهید گمنام دفاع‌مقدس و ۱۱شهید عملیات تروریستی

بدرقه تا بهشت

جوانان مخلصی که در هشت سال دفاع‌مقدس با رمز «یا زهرا» و توسل به بی‌بی دوعالم صف‌شکن میدان نبرد بودند و با جانفشانی‌شان امنیت و قدرت را نصیب ایران اسلامی کردند دیروز همزمان با شهادت دردانه رسول‌ا...(ص) روی دوش مردم قدرشناس ایرانی تشییع شدند تا به منزلگاه ابدی‌شان سپرده شوند.
کد خبر: ۱۴۳۶۲۴۷

درست است که مادران و پدران زیادی چشم‌به‌راه فرزندان رشیدشان هستند تا بعد از سال‌ها پیکر آنها را در آغوش گرفته و از چشم‌به‌راهی دربیایند اما دلخوشی بزرگ آنها این است که حضرت‌زهرا(س) که خودشان نیز در غربت و اندوه به دیدار پدرشان رفتند، به استقبال این شیرمردان می‌آیند تا به این لاله‌های سرافراز که گمنام نام دارند، خوشامد بگویند. میزبانی از شهدای گمنام در سراسر کشور رسمی چندساله است که امسال متفاوت‌تر برگزار شد و پیکر شهدای حمله تروریستی اخیر که در مظلومیت و خوشنامی هم‌ردیف شهدای گمنام هستند رنگ‌وبوی دیگری به این مراسم داده و بر غم‌مان افزود و این پیغام شفاف را داد که تروریست‌های خبیث و شکست‌خورده در کمین هستند تا اقتدار ایران را نشانه بروند اما سربازان جان‌برکف ایرانی در هر پست و مقامی مفتخر به پاسداری از تمامیت‌ارضی کشورمان هستند و هرگونه تجاوز به میهن‌مان را مسدود می‌کنند و در این مسیر پرافتخار ابایی از دادن جان‌شان ندارند. در مراسم روز گذشته، پیکر ۱۱۰ شهید گمنام در تهران و پیکر ۱۷۰شهید دیگر نیز در ۳۰ استان مختلف کشور تشییع شد. پیکرهای این شهدا در مناطق عملیاتی مختلف ازجمله عملیات‌های والفجر، والفجر مقدماتی، والفجر ۲، کربلای ۵، بدر، رمضان، کربلای ۴، کربلای ۶ و دیگر عملیات‌ها تفحص شده‌اند. این مراسم در سراسر کشور با اعلام انزجار از جنایات رژیم‌صهیونیستی در غزه صورت گرفت.
 
شهدا به جامعه شور و شعور تزریق می‌کنند
سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور نیز با حضور در جمع تشییع‌کنندگان با مردم تهران همراه شد و گفت: شهدا الگوهای جامعه هستند؛ در ایام سوگواری حضرت فاطمه‌زهرا(س) تشییع شهدا به جامعه ما روح و جان تازه می‌دهد و این حضور در شهرها و روستاها روحیه انقلابی، حماسی، شور و شعور را به جامعه ما تزریق می‌کند.
 
خون شهدا تحکیم‌بخش وحدت شیعه و سنی 
احمد وحیدی نیز با اشاره به حضور گسترده مردم شریف ایران در آیین بدرقه این شهدا گفت: حضور مردم نشان می‌دهد که شهدا پرچم افتخار و عزت، قدرت، اقتدار کشور و پیام‌رسان انقلاب به جهان هستند و مردم هم با همان شور و حماسه‌ای که از ابتدا با آن پای انقلاب و شهدا بودند، همچنان حضور دارند.وزیر کشور تصریح کرد: ملت ما هرگز از راه خود دور و از مسیر حقی که پیموده پشیمان نشده و تا آخر با شهداست.وحیدی با اشاره به حمله تروریستی در شهرستان راسک گفت: گروهک‌های تروریستی حمایت‌شده از سوی رژیم‌صهیونیستی تصور می‌کنند که با عملیات و حملات مزدورانه خود می‌توانند در پیمودن مسیر بزرگ امنیت از سوی حافظان آن تردیدی ایجاد یا میان شیعه و سنی اختلاف‌افکنی کنند اما نمی‌دانند که هر قطره از خون این شهیدان هم امنیت را تحکیم می‌کند و هم وحدت و پیوستگی شیعه و سنی را افزایش می‌دهد.

تا انتها از فلسطین حمایت می‌کنیم
 سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع شهدای گمنام طی سخنانی اظهار کرد:‌ این پیکرهای آسمانی و ملکوتی که امروز روی دستان شما تا عرش تشییع می‌شوند ضامن عزت ما و نشانه‌های صدق وعده ملت عزیز ایران برای دفاع از ارزش‌های الهی اسلام و استقلال این کشور بزرگ و آزادی این سرزمین هستند. فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رزمندگان ما عملیات‌های سختی را اجرا کردند که در طول تاریخ نبردهای جهان بی‌نظیر هستند. شهدای ما از رودخانه اروند، میادین مین و‌ از درون کمین‌های دشمن عبور کردند و انسان‌هایی بودند که هرچه به مرگ نزدیک‌تر می‌شدند شاداب‌تر می‌شدند و مجسمه واقعی ایمان‌ بودند. اینها سند جاودانگی ما هستند. بدون شهادت، هیچ ملتی پایدار نمی‌ماند.
سردار سلامی تصریح کرد: این شهدا برای ما اقتدار و پیشرفت آوردند و آسایش این ملت در قلب آتش‌هایی که استکبار در مناطق همجوار ما اندوخته، ارمغان این شهداست. اگر این شهدا نبودند این سرزمین بارها اشغال می‌شد و تاریخ را دشمنان برای ما می‌نوشتند اما امروز به‌عنوان یک قدرت بزرگ در جهان مطرح هستیم و هیچ‌کس جرات جسارت به ملت ایران را ندارد. خداوند به ملت ما هدایایی داده که به هیچ ملت دیگری نداده است و آن نعمت ولایت است که جهان اسلام را در مقابل یورش کفار هدایت و حمایت می‌کند. وی اظهار کرد: ملت ما جهاد را خاص نیروهای مسلح خود نمی‌داند و همین که شما امروز از مقام شهدا تجلیل می‌کنید برای ما قوت قلبی بی‌انتها و ملت ایران تکیه‌گاه امنی برای مظلومان است.
فرمانده کل سپاه گفت: به صحنه فلسطین نگاه کنید و ببینید دشمنان ما چقدر بی‌رحم و جنایتکارند. آمریکا در حال تکرار اشتباهات ۴۵ سال گذشته خود است و فکر می‌کند با اشغال سرزمین پیروز می‌شود. آمریکا و اسرائیل و متحدان آنها در حال تکرار تجربیات تلخ گذشته هستند. آیا اشغال افغانستان برای آنها پیروزی به ارمغان آورد؟ آیا عراق را که اشغال کردند توانستند در آن بمانند؟ آنها کم‌کم در حال بستن چمدان‌های‌شان هستند تا این سرزمین را ترک کنند. شما در سوریه هم فقط هزینه کردید و به‌جای پرداختن به معضلات داخلی آمریکا که بیش از ۵۰میلیون نفر زیر خط فقر زندگی می‌کنند در سوریه و یمن و عراق هزینه کردید شکست خوردید و مجبور شدید میدان را ترک کنید.سردار سلامی تاکید کرد: امروز فلسطین هم همین‌گونه است، هرچه بیشتر تخریب می‌کنند میخ‌های بیشتری بر تابوت خود می‌زنند. تبدیل بیمارستان‌ها به میدان جنگ هنر نیست، بلکه جنایت است و اگر می‌توانید مردانه در میدان بجنگید. مطمئن باشند هرگز فلسطینی‌ها با شهادت نمی‌میرند و ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد. مردمان فلسطین ایستاده‌اند و ما می‌دانیم شکست‌خوردگان آینده این جنگ آمریکا و اسرائیل هستند و ما از فلسطین عزیز تا انتها حمایت می‌کنیم.وی در پایان گفت: ملت‌های مسلمان امروز بغضی تمام‌نشدنی نسبت به این جنایتکاران دارند و مقامات آمریکایی جرات حضور در بلاد اسلامی را ندارند. امروز در هر نقطه‌ای ظاهر شوید شاهد نفرت و ناامنی از سوی ملت‌ها هستید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها