jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۴۳۱۱   ۰۲ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۲:۳۹

جام جم آن لاین - ال گور معاون اسبق ریاست جمهوری امریکا و رقیب انتخاباتی جورج بوش در انتخابات ریاست جمهوری امریکا به شدت از سیاست جورج بوش برای حمله نظامی به عراق انتقاد کرد.وی گفت : حمله یک جانبه به عراق تصویر امریکا در جهان را خدشه دار می کند و ثبات جهان را به شدت به خطر می اندازد. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، ال گور افزود: ما پس از وقایع سپتامبر از حمایت و همدردی سراسر جهان برخوردار بودیم اما با اقدامات نسنجیده ظرف یک سال محبوبیت خود را از دست دادیم

و جهان را با هراس ، بیم و بی اعتمادی مواجه کردیم و مبارزه با تروریسم را از مسیر اصلی آن منحرف نبودیم . ال گور در سخنان خود جورج بوش را متهم کرد که احترام کشورها به قوانین بین المللی را نقض کرده است . وی گفت : اگر کشورهای دیگر بخواهند از رویه امریکا پیروی کنند. حکومت قانون در جهان به سرعت جای خود را به حکومت ترس در جهان خواهد داد و هر کشوری می تواند به بهانه احساس تهدید دست به جنگ بزند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر