کاخ سفید از جیب‌مالیات‌دهندگان برای کودک‌کشی هزینه‌ می‌کند

دست کودک‌کشان در جیب مردم آمریکا

اسناد محرمانه اسرائیلی‌ها با طرح تل‌آویو برای حمله به غزه افشا شده‌است، آن هم در شرایطی که بیش از یک ماه از حملات وحشیانه رژیم‌صهیونیستی به غزه می‌گذرد؛ اسناد به‌دست آمده نشان می‌دهد اسرائیلی‌ها برای ماه‌های آغازین سال ۲۰۲۴ قصد داشتند عملیات نظامی سنگینی را علیه غزه انجام دهند؛ چرا که ماه‌ها قبل از طوفان‌الاقصی درگیر بحران داخلی سیاسی بودند و این اختلافات اسرائیل را به لبه پرتگاه کشانده بود و جامعه صهیونیستی را به دو بخش و روبه‌روی هم قرار داده بود.
کد خبر: ۱۴۳۰۷۶۷
نویسنده مریم عاقلی - گروه سیاسی
 
در این شرایط هیچ افقی برای حل اختلاف میان صهیونیست‌ها نبود. بیش‌از۱۰ماه اعتراض‌ها وتنش‌های سیاسی‌درخیابان‌های تل‌آویو با جمعیت‌های انبوه استمرار داشت. از طرف دیگر اسرائیل پروژه بزرگی به‌نام عادی‌سازی عربی داشت که در این پروژه، وقفه دو ساله ایجاد شده بود و اسرائیلی‌ها حل نشدن مسأله فلسطین را دلیل عمده این وقفه می‌دانستند چراکه به اعتقاد صهیونیست‌ها، کلید حل مسأله فلسطین، خارج کردن مقوله مقاومت است. 
اسناد محرمانه اسرائیل نشان می‌دهد که سناریوی اول اسرائیل؛ اشغال کامل غزه از طریق بمباران و خارج کردن ساکنان غزه است. سناریوی دوم؛ تکرار فرمول کرانه باختری بوده، یعنی براساس آنچه در این سند آمده که اگر اسرائیل نتواند غزه را اشغال دائم کند؛ اداره آن به تشکیلات خودگردان سپرده شود تا فلسطینی‌ها به‌وسیله فلسطینی‌ها سرکوب شوند. اما سناریوی سوم؛ اشغال موقت غزه ازسوی ارتش اسرائیل بوده، یعنی براساس این اسناد ایجاد ترتیبات سیاسی مشترک میان مصر، اردن و اسرائیل با مشارکت نماینده دبیرکل سازمان ملل دنبال شده بود. این طرح در هماهنگی کامل با دولت آمریکا پیگیری شده‌است. 

جیب مردم آمریکا در خدمت کودک‌کشی غزه
آمریکا تعهد داده که بدون هیچ تردیدی از اسرائیل حمایت کند و این وعده را با کمک‌های نظامی خود همراه کرده اما در شرایطی که فشار روانی و سیاسی بیش از حد افکار‌عمومی بر رژیم و آمریکا قرار دارد، مشخص نیست حد و حدود دخالت آمریکا این‌بار تا کجا خواهد بود؟ آن هم در شرایطی که آمریکا از هزینه‌شدن منافعش برای دولت نتانیاهو پرهیز دارد. روز گذشته هم فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که آمریکایی‌ها خود را در سرنوشت رژیم‌صهیونیستی شریک کرده و هزینه این موضوع را می‌پردازند و از جیب مالیات‌دهندگان آمریکایی برای کودک‌کشی هزینه‌ می‌کنند.اگرچه فاجعه هولناک بیمارستان المعمدانی و تصاویر دردناکی که بعد از این فاجعه منتشر شد و خشم مردم جهان نسبت به این جنایت موجب شد تا برخی دولت‌های غربی در حمایت خود از رژیم‌صهیونیستی محتاط‌تر عمل کنند اما آمریکا بعد از آن فاجعه هم همچنان با قدرت به حمایت خود از جنایات رژیم‌صهیونیستی ادامه داد و حتی دیدیم ساعاتی بعد از بمباران بیمارستان و کشتار مجروحان و مردمی که به این بیمارستان پناه برده‌بودند، رئیس‌جمهور آمریکا وارد سرزمین‌های اشغالی شد تا بگوید با همه اینها حامی صددرصدی صهیونیست‌هاست.حتی آمریکا تنها پس از چند ساعت از آغاز حملات رژیم‌صهیونیستی به غزه دو ناو جنگی خود را برای حمایت از اشغالگران و کشتار مردم بی‌دفاع غزه راهی دریای مدیترانه کرد و از طرفی هم ارسال محموله‌های بزرگ تجهیزات جنگی برای اسرائیل را آغاز کرد. در چنین گستره غیرانسانی و ظالمانه‌ای، یکی از تکنیک‌های جنگ‌روانی آمریکا علیه جمهوری اسلامی برچسب‌زنی به ایران و ادعای حمایت تهران از گروه‌های تروریستی بوده در حالی‌که اَبَرحامی رژیم‌تروریستی خود واشنگتن است و این مسأله برای افکارعمومی دنیا توسط خود دولت باید کاملا مشخص شود. از‌سوی دیگر سردار حاجی‌زاده که برای بزرگداشت شهید طهرانی‌مقدم به دانشگاه شهید رجایی رفته‌بود، در پاسخ به این سؤال که «جهان‌از رژیم‌صهیونیستی می‌خواهد جنایت خود را در غزه متوقف کند اما این رژیم و آمریکا با این کار موافقت نمی‌کنند، به نظر شما تنها راه متوقف کردن این جنایت‌ها چیست»، گفته است: رزمندگان فلسطینی و مجموعه ملت بزرگ فلسطین یک پیروزی در طوفان‌الاقصی به‌دست آوردند. این پیروزی یک پیروزی راهبردی است و ستون فقرات و پاهای اسب بازنده شکست و در معرض قطع نخاع قرار گرفته و تلاش می‌کنند یک پیروزی معادلی به‌دست بیاورند. سرزمین و مردم فلسطین، چنین زمینه‌ای برای نتانیاهو و حکام رژیم‌صهیونیستی اصلا فراهم نکرده است و آنها نمی‌توانند چنین دستاوردی را داشته‌باشند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه، با بیان این‌که امروز مسأله اشغالگران قدری از موضوع انتقام، مقابله و آزادسازی اسرا فراتر رفته است، خاطرنشان کرد: اکنون به نظر می‌رسد این مسأله انتقام شخصی نتانیاهو و حکام مستقر در رژیم‌صهیونیستی است. آنها می‌دانند اگر امروز آتش‌بس مستقر شود کابینه جنگی با اختیارات فراوان کاملا از دست خواهد رفت و نتانیاهو روز دوم باید به محاکمه برود.
وی ادامه داد: اکنون این مساله عمدتا به یک موضوع فردی تبدیل شده و اگر یک ماه دیگر نیز این جنگ را ادامه دهند غیر از کشته‌هایی که روی دست خود می‌گذارند ـــ که اکنون آن را پنهان می‌کنند ـــ ما مشاهده می‌کنیم بالگردهای حمل مجروح و جنازه کار انتقال از منطقه غزه به عقب را با سوختگیری هوایی انجام می‌دهند و بالگردها فرصت ندارند روی زمین فرود بیایند. سردار حاجی‌زاده با بیان این‌که آنها (صهیونیست‌ها)  تلفات سنگینی می‌دهند، ولی هیچ دستاوردی برای آنها نخواهد داشت، تصریح کرد: این یک پیروزی راهبردی برای فلسطین است که اتفاق افتاده و رژیم اشغالگر قدس بقایایی که از او پس از این جنگ خواهد ماند فاصله نجومی با شرایط پیش از جنگ خواهد داشت.
وی افزود: اینها مقدمه فروپاشی نهایی رژیم‌صهیونیستی است. آمریکایی‌ها خود را در سرنوشت اشغالگران شریک می‌کنند و هزینه این موضوع را می‌پردازند. در آینده این هزینه را بیشتر خواهند پرداخت و از جیب مالیات دهندگان آمریکایی برای کودک‌کشی هزینه‌ می‌کنند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه درخصوص توان محور کم مقاومت در منطقه، بیان کرد: امروز هم انصارا... یمن و هم محور مقاومت عراق، همه پای کار آمدند. آنها که سلاح دارند به میدان آمدند و مردم جهان نیز با جمعیت‌های چند صد هزار نفری از آمریکا، فرانسه و انگلیس به خیابان آمده‌اند.
وی ادامه داد: شاید در گذشته چه مردم مظلوم‌فلسطین و چه مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کردند تا جنایتکار بودن و کودک‌کش بودن سران رژیم‌صهیونیستی را به مردم ثابت کنند. امروز این موضوع اثبات شده و هزینه سنگینی به صهیونیست‌ها تحمیل کرده است.
سردار حاجی‌زاده با اشاره به جنایات رژیم‌صهیونیستی در خصوص مردم غزه، خاطرنشان کرد: ما این صحنه‌هایی که از جنایات رژیم‌ موقت اسرائیل درخصوص کودکان، زنان، جوانان ، افراد مسن و غیرنظامی که در حال به شهادت رسیدن هستند، مشاهده می‌کنیم دلخراش هستند ولی این هزینه پیروزی نهایی است. وی درباره این‌که واکنش ما نسبت به اتفاقات اخیر در منطقه چه خواهد بود، تصریح کرد: ما کارهای خود را در گذشته انجام داده‌ایم که می‌بینید، امروز که به‌جای سنگ با موشک مقابله می‌کنند به خاطر کارهایی است که در گذشته انجام شده است.

تولید موشک قطع نمی‌شود
البته بخش دیگری از سخنان سردار حاجی‌زاده به وضعیت موشکی کشور اختصاص داشته و او در پاسخ به سؤالی درباره قدرت امروز نیروی هوافضای سپاه، بیان کرد: ما امروز فقط در حوزه موشکی در تراز جهانی نیستیم، بلکه در حوزه پهپادی، فضایی، پدافندی، رادار و سایر بخش‌ها نیز از الگوی شهید طهرانی مقدم استفاده شده و دانشمندان پرتعدادی در مجموعه ما و همچنین در حوزه‌های عملیاتی حضور دارند. وی ادامه‌ داد: این مسیر تولید قدرت نه‌فقط در سطح منطقه‌ای بلکه در سطح جهانی نیز اتفاق افتاده و سرمایه‌ای برای امنیت ملی و منطقه است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سؤالی درباره ادعای غرب درخصوص مباحث مرتبط با موشک‌های برد بلند ایران که قابلیت رسیدن به اسرائیل را دارند فقط در حد یک ادعاست، عنوان کرد: من چنین مطلبی نشنیده‌ام و کسی چنین ادعایی نمی‌کند.
وی ادامه داد: امروز این تجهیزات در رزمایش‌ها، عملیات‌ها و زدن عین الاسد و جنگ ۳۳ روزه حزب‌ا... علیه رژیم‌صهیونسیتی استفاده شده و این توانمندی کامل نقد است و فکر نمی‌کنم کسی درباره آن ابهام داشته‌باشد.فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این‌که با پایان محدودیت‌های موشکی در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل و این‌که برخی کشورها اروپایی ادعا کردند ما تحریم‌های موشکی در قبال ایران را لغو نمی‌کنیم، آیا این لغو تحریم‌ها تاثیری در خصوص توان موشکی ایران دارد یا خیر، تصریح کرد: هیچ تاثیری ندارد. ما در این سال‌ها با مجموعه اقداماتی که انجام داده‌ایم، خودکفا هستیم و از مواد معدنی، نفتی و عناصر اصلی که در کشور ما فراوان است تا ساخت موشک همه بومی هستند. وی گفت: چند سال قبل هم گفتم اگر دور تا دور کشورمان را حصار بکشند، تولید موشک قطع نمی‌شود چنانچه این کار را در سال‌های قبل هم انجام دادند. اکنون درها باز شده و شاید برای موضوع صادرات وضع بهتر شود.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها