مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

ببینید | سپاهان 2-2 نیروی هوایی عراق

لحظه به لحظه با رای جنجالی سپاهان

رسوایی زرد

این گزارشی کوتاه از جزئیات و اتفاقات بعد از کسر۴امتیاز از سپاهان است. کمیته انضباطی آنها را به پرداخت ۴۰میلیارد تومان هم محکوم کرد.
کد خبر: ۱۴۲۲۹۰۶

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۸

ساعاتی بعد از جلسه مهم کمیته انضباطی فدراسیون و مدیران چهار باشگاه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور سرانجام این کمیته رای نهایی خود را درباره تخلف مالی باشگاه اصفهانی لیگ صادر کرد که بر این اساس ۴امتیاز از امتیازات این تیم کسر و محکوم به پرداخت ۴۰میلیارد تومان جریمه نقدی شد. در حکم کمیته انضباطی همچنین به صورت صریح نام پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا شکاری، رضا اسدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی برده و اعلام شده بندهای قرارداد آنها قانونی نیست و نیاز به اصلاح دارد. در حکم کمیته انضباطی آمده‌است از میان این شش بازیکن، دو بازیکن قرارداد دلاری با سپاهان امضا کرده‌اند. موارددیگری ازجمله قراردادغیرمتعارف برای پرداخت پول به ایجنت بازیکنان نیز مطرح شده است. 

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۱۳

باشگاه سپاهان در واکنش به رای صادره از بازیکنان خودخواست به دور از مافیای رسانه‌ای، کار خود را انجام‌ دهند. این باشگاه دربیانیه خود نوشت به‌طورقطع«پیگیری‌های‌حقوقی درعرصه‌ملی‌وبین‌المللی» را برای شکستن این رای خواهدداشت. 

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۸

سپاهان بیانیه دومی را هم برای دفاع از خود منتشر کرد که در این بیانیه بعضا نکاتی را اصلاح می‌کرد. در بخشی از آن آمده بود: «در خصوص موضوع پرداخت مبلغ ۱۷ میلیارد تومان حق کارگزاری به ایجنت یک بازیکن، اشتباه تایپی بوده است.»این باشگاه همچنین به کنایه اعلام کرد: «سپاهان اولین و احتمالا آخرین باشگاه دنیاست که به دلیل رعایت نکردن مفاد دستورالعملی که موارد متعددی از آن خلاف مقررات فیفاست، به کسر امتیاز محکوم می‌شود!»

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۱۷

محمدرضا ساکت، مدیرعامل سپاهان در مصاحبه‌ای تلویزیونی توضیحاتی درباره اتهامات مطرح شده داد و گفت: «فقط برای دو بازیکن بندی گذاشته شد که اگر نوسانات ارزی زیاد بود، مبلغی به قراردادشان اضافه شود. این را ما تلقی ارزی بودن نداریم، چون بیس قرارداد کاملا ریالی بود.» او اضافه کرد: «در حال تنظیم لایحه دفاعیه هستیم. اگر در استیناف استیفای حق نشود، به دادگاه عالی ورزش(کاس)می‌رویم.»

۲۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

بدون شک تندترین واکنش را محمدرضا دانشگر، مدافع سپاهان داشت و خیلی‌ها تعبیر کردند استوری او کنایه به پرسپولیسی‌ها بوده که با کسر امتیاز سپاهان صدرنشین شدند: «از جنگ ما بوی تبانی برخاست، هرکس به هوای جایگاهی برخاست، شب بود گرگ و پلنگ غایب بودند، کفتار به ادعای پادشاهی برخاست.»

۲۳ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۳۱

باشگاه سپاهان اعلام کرد که پرداخت ۱۷ میلیارد تومان به ایجنت هادی محمدی(مدافع جدیدش) غلط تایپی بوده است و این موضوع را اصلاح کرده است اما سازمان لیگ در بیانیه‌ای کوتاه برای شفاف‌سازی اذهان عمومی گفت اصلا تغییری در این مورد ایجاد نشده است!

۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۸ 

باشگاه سپاهان بیانیه تازه‌ای منتشر کرد که در آن نوشته شده بود: «آنچه به عنوان تخلفات گسترده باشگاه سپاهان طی یک عملیات روانی ــ رسانه‌ای بی‌سابقه از آن یاد می‌شد، محلی از اعراب نداشته است. ذکر این نکته نیز لازم است که باشگاه سپاهان هیچ‌گونه وجهی را به طور مستقیم به کارگزار بازیکن پرداخت نمی‌کند و پرداخت حق کارگزاری ازجمله تعهدات بازیکن است. اصلاح مورد نیاز نیز در این مورد صورت گرفته ولی نسخه فیزیکی آن به دست سازمان لیگ نرسیده است.»

۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱

سازمان لیگ ۲۳ شهریور اعلام کرد که باشگاه سپاهان به خاطر پرداخت حق کارگزاری هادی محمدی و احسان پهلوان که رقم میلیاردی و چشمگیری است، تخلف کرده ولی این باشگاه شب گذشته با انتشار بیانیه‌ای در این باره دفاعیات خود را انجام داد که مجددا سازمان لیگ با انتشار بیانیه‌ای به شرح زیر به یکی دیگر از قراردادهای سنگین و عجیب در سپاهان اشاره کرد: «باشگاه سپاهان علاوه بر تعهدات بازیکن و کارگزاری احسان پهلوان وهادی محمدی، تعهد پرداخت حق کارگزاری(ایجنتی) کاوه رضایی را هم متقبل شده و مجموع تعهد پرداختی به کارگزار ۲۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان  رسیده است!»

۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۷

منصور قنبرزاده، نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به اعتراض سپاهان به رای صادره گفت: «متاسفانه بعد از صدور حکم کمیته انضباطی، مسئولان سپاهان اعتراض غیر معقولی انجام داد و گفتند که مدیران مافیا در این تصمیم دخیل بودند و کمیته انضباطی را ناجوانمردانه به باد انتقاد گرفتند. این موضوع قابل پیگیری از سوی کمیته اخلاق است و پیگیری هم خواهدشد.» او همچنین افشا کرد: «باشگاه سپاهان تا روزهای آخر تقاضا می‌کرد سقف قرارداد ۳۲۵ میلیاردی برای این فصل به ۶۰۰ میلیارد افزایش پیدا کند.»

۲۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۶

شکایت مجدد استقلال، پرسپولیس و تراکتور از سپاهان. این سه باشگاه اعتقاد دارند باید بازی‌های این تیم اصفهانی ۳بر صفر شود. 

و این قصه همچنان ادامه دارد....

سپاهان علیه قنبرزاده

باشگاه سپاهان در بیانیه‌ای کوتاه قنبرزاده را تهدید کرد: «به رغم تاکید مقام اول فدراسیون فوتبال در خصوص خویشتنداری طرفین و عدم رعایت این مسأله از سمت منصور قنبرزاده و نیز در پی اظهارات بی‌اساس، اتهامات واهی و صحبت‌های تنش‌زای نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال و نیز توهین‌های وی به نمایندگان محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، مردم شریف اصفهان و هواداران عزیز سپاهان، باشگاه سپاهان از او به مراجع قضایی مربوطه شکایت کرد. لازم به ذکر است باشگاه سپاهان مستندات دیگری را نیز از تخلفات پیشین این مدیر نفتی جمع‌آوری کرده که با اتهامات امروز در یک بسته مدون و جامع تحویل مقامات قضایی خواهدشد.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها