رای این تیم شکست خورده و ناکام چه باید کرد؟

نسخه درمان والیبال

سرمربی تیم ملی والیبال ایران:

برای چین طعمه گذاشتیم و بردیم

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: ملی‌پوشان، نمایشی قابل قبول و منظم ارائه دادند، البته این تازه شروع کار است و خود را برای مسابقات سخت بعدی آماده می‌کنیم.
کد خبر: ۱۴۱۱۳۷۲

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، لیگ ملت‌ های والیبال سال 2023 در گروه مردان که از روز سه شنبه 16 خرداد ماه در دو کشور کانادا و ژاپن آغاز شده است، امروز (شنبه 20 خرداد) با 6 دیدار در شهرهای اوتاوا و ناگویا پیگیری می‌شود.

تیم‌های ایران و چین از ساعت 10:10 دقیقه و در چهارمین دیدار روز پنجم در سالن گایشی ناگویای ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان عطایی با شکست 3 بر یک حریف به نخستین برد خود در این رقابت‌ها دست یافتند.

بهروز عطایی پس از این دیدار اظهار داشت: همه مسابقات در لیگ ملت‌ها 2023 دشوار هستند و مقابل هر تیمی اگر درست بازی نکنیم و اشتباهاتی پشت سر هم داشته باشیم، بازنده خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران افزود: در ست اول مسابقه را خوب شروع کردیم اما در پوئن‌های حساس اشتباهاتی داشتیم و به دلیل دفاع چین، ست را واگذار کردیم. هشت بار توپ‌هایمان در این ست با دفاع خنثی شدند در حالی که ممکن است مقابل بزرگترین تیم‌های دنیا این اتفاق برایمان رقم نخورد. در حمله خیلی خوب نبودیم و هرچند جلو بودیم، ست را واگذار کردیم.

عطایی ادامه داد: در ست سوم بازیکنان متمرکزتر بازی کردند و طراحی حمله متفاوت تر شد. در ست اول تمام توپ‌های سرعتی تیم را دفاع کردند و در ست دوم دفاع وسط را طعمه قرار دادیم و بازیکنان از دفاع بلند چین عبور کردند و توپ را تبدیل به امتیاز کردند. سرویس‌های خوبی در ست سوم زدیم و در مجموع بازیکنان بازی خوبی داشتند. نمایشی قابل قبول و منظم ارائه دادند، البته این تازه شروع کار است و خود را برای مسابقات سخت بعدی آماده می‌کنیم.

عطایی در خصوص تعویض مرتضی شریفی با محمد جواد معنوی‌نژاد تصریح کرد: دفاع چین بلند است و نیاز داشتیم سرعت بازی را بالاتر ببریم. با توجه به این که دفاع‌ وسط را طعمه قرار دادیم، ارتفاع توپ کنار آنتن با کمک شریفی پایین‌تر آمد و توپ‌ها را در حمله به امتیاز تبدیل کردیم. امین هم آزادتر و با دفاع‌های ناقص‌تری رو به رو شد تا در تهاجم کیفیت بالاتری داشته و موفق به پیروزی شویم.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 7:10 دقیقه فردا (یکشنبه 21 خرداد) در چهارمین و آخرین مسابقه هفته نخست خود به مصاف اسلوونی می‌رود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها