اعزام کاروان ورزشی ایران به مسابقات جهانی المپیک ویژه برلین

با هم بی‌رقیب

المپیک ویژه ایران با هماهنگی فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران در 9 رشته ورزشی و با ظرفیت 25 ورزشکار زن و مرد دارای کم توانی ذهنی به مسابقات جهانی المپیک ویژه برلین-2023 اعزام خواهد شد.
کد خبر: ۱۴۱۱۰۴۹

به گزارش جام جم آنلاین، کاروان ورزشی المپیک ویژه ایران با مجوز رسمی شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در قالب یک کاروان 39 نفره به مسابقات جهانی المپیک ویژه (المپیک تابستانی) برلین 2023 اعزام خواهد شد.

دکتر علی کاشی سرپرست انجمن ورزش افراد با کم توانی ذهنی فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران، با تائید این خبر گفت: «این کاروان برای اولین بار با حمایت کمیته ملی پاراالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین جمهوری اسلامی ایران موفق شده است تا برای اعزام ورزشکاران خویش مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان را کسب نموده و به عنوان نماینده رسمی جمهوری اسلامی ایران در این دوره از مسابقات شرکت نماید.»

المپیک ویژه بزرگترین سازمان حامی ورزش و تمرین در افراد با کم توانی ذهنی در دنیا است که در بیش از 190 کشور دنیا فعالیت دارد. المپيك ويژه يك برنامه چند وجهی ورزشی، اجتماعی و فرهنگی و در بر گيرنده تمرينات، مهارت آموزی و بازیهای ورزشي براي كودكان و بزرگسالان با اختلالات ذهنی و هوشی (ID) است. این افراد ضمن مهارت آموزی در میدانهای ورزشی، الگوهای مهارتی را در زندگی روزانه خود بکار برده و با افزایش اعتماد به نفس، خود را برای زندگی بهتر و موثرتر آماده می نمایند. از این رو خانواده ها، ضمن تغییر نگرش و تحکیم باور خود، با مشارکت در برنامه های ارتقاء سلامت المپیک ویژه، اجازه نمی دهند بخاطر داشتن کودک کم توان ذهنی، پویایی و نشاط خود و کودکشان را از دست بدهند. این سازمان در حال حاضر ارائه دهنده خدمت به بيش از چهار و نیم ميليون كودك و بزرگسال با كم توانی ذهني است. در ایران نیز بیش از 22 سال از فعالیت المپیک ویژه می گذرد و این موسسه به همت مرحوم دکتر اصغر دادخواه رئیس اسبق المپیک ویژه ایران توانسته است در بیش از 17 رویداد بین المللی شرکت نموده و 24 مسابقه کشوری را برای توسعه توانمندی ورزشکاران المپیک ویژه ایران در کشور برگزار نماید.

مسابقات برلین 2023 از تاریخ 22 خرداد الی 5 تیرماه سال 1402در کشور آلمان برگزار می شود و شعار این مسابقات این است: «باهم شکست ناپذیر هستیم».

در این دوره از مسابقات جهانی المپیک ویژه ورزشکاران در 26 رشته ورزشی تابستانی با هم رقابت کنند، که کاروان ایران در 9 رشته در مسابقات حضور خواهد یافت.

این مسابقات، بزرگترین رویداد ورزشی فراگیر جهان است. این رویداد بزرگ ورزشی جشن رنگارنگی خواهد بود که منجر به شناخت بیشتر و فراگیرسازی بیشتر افراد دارای کم توانی ذهنی در دنیا شده و این نهضت را ترویج می نماید. المپیک ویژه آلمان در این بازی ها ادعا نموده است که برلین شهری است که دیوارها را می شکند و بر مرزها غلبه می کند و این شهر این تجربه را با المپیک ویژه به اشتراک می گذارد.

در سرتاسر برلین، ورزشکاران برای شادی، موفقیت و مشارکت اجتماعی بیشتر با یکدیگر رقابت خواهند کرد. آنها می گویند: ما با هم لذت خواهیم برد و با هم جهان را تغییر خواهیم داد آنها این شعار را می داهند : «با هم بی‌رقیب!»

در این رویداد آمار زیر تا کنون منتشر شده است:
7000 ورزشکار
26 ورزش
190 کشور
30000 داوطلب

9 روز پر از ورزش و احساس

سرپرست کاروان اعزامی دکتر علی کاشی عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و سرپرست انجمن ورزش افراد با کم توانی ذهنی فدراسوین جانبازان و معلولین است و در این کاروان مرتضی پیله ور جاوید معاون کاروان، مولود پورمحمدی مسئول سلامت و مطهره ضیایی نماینده وزارت ورزش و جوانان هستند.

با هم بی‌رقیب

ورزشکاران اعزامی در این دوره از مسابقات علیرضا جمشیدی دیارجان، امیر حسین علی نژاد چوبری، مجید مقسم حمیدی، محمدرضا رشیدی چولابی، پویا محمدپوربنه حور، صاحب اسمعیل نیای چهارده، سید محمدمرتضی قدیری اصلی، مهدی فتحعلی زاده، علیرضا موذن و مهیار پیله ور جاوید در رشته فوتسال، شاهین کمیجانی بزچلوئی و شبنم تقی زاده در رشته بدمینتون، امیرصدرا روحی فردپور و مژده فرید بخش در رشته دوچرخه سواری، اطهره اخوین و آرتین سررشته داری در رشته تنیس روی میز، فرزانه جمشیدنژاد، فاطمه حاجی سیاری، امیر رضا وزیری و امیرحسین رحمانی در رشته دو و میدانی، حامد تورانی و مهدی خزائی در رشته اسکیت، نرگس دانشور در رشته بولینگ، آرزو شهمیری در رشته بوچیا و شاهو محمدی در رشته شنا در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت.

تیم سرپرستی و مربیان این رویداد نیز شامل دکتر زهرا سرلک، دکتر محمد شریعت زاده جنیدی، فرهاد نکته دان، ناهید محفوظی، بهاره شیخ نژاد، میلاد رجب آغبلاغی، حامد رحمتی، محمد علی روحی فرد پور، زهرا مجاوری هستند. این کاروان در تاریخ های 7 و 8 اردیبهشت اولین اردو و در تاریخ 11 و 12 خرداد ماه دومین اردوی آمادگی خویش را در محل کمپ تیم های ملی فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار کرد و در تاریخ 22 خرداد ماه به آلمان عازم خواهند بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها