وزیر بهداشت اعلام کرد:

جزئیات طرح پزشک خانواده

وزیر بهداشت‌ گفت: خوشبختانه مشکلات کمبود دارویی به‌خوبی برطرف شده است و توانستیم امروزه ذخایر دارویی را به ۶۰درصد برسانیم که امیدواریم در چندماهه آینده به ۱۰۰درصد برسانیم و کمبودهای دارویی برطرف شود.
کد خبر: ۱۴۰۰۱۱۱

به گزارش جام جم آنلاین، بهرام عین‌اللهی ظهر امروز در مراسم افتتاح بیمارستان 1000تختخوابی استان اردبیل اظهار داشت: عدالت پزشکی و تعالی نظام سلامت راهبرد و هدف اساسی این وزارتخانه است که ما در شروع دولت سیزدهم طرح عدالت و تعالی نظام و سلامت را نوشتیم که با این طرح به‌دنبال اجرای عدالت درمانی در کشور هستیم.

وی افزود: در برخی شهرها و استان‌ها نیازهای زیادی وجود دارد که باید بتوانیم این نیازها را رفع کنیم، تعالی نیز برای این است که بتوانیم پیشرفته‌ترین درمان‌ها و اصول سلامت را در کشور پیاده کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اکنون ما شاهد آغاز اجرای بیمارستان 1000تختخوابی در استان اردبیل هستیم، گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) از سپاه این مسئولیت را به‌عهده گرفته است و منابعش نیز پیش‌بینی شده است، امیدواریم به‌سرعت این کار انجام شود و مردم اردبیل بتوانند ار مزایای این بیمارستان استفاده بکنند.

عین‌اللهی افزود: خوشبختانه مشکلات کمبود دارویی به‌خوبی برطرف شده است و توانستیم امروزه ذخایر دارویی را به 60 درصد برسانیم که امیدواریم در چندماهه آینده به 100 درصد برسانیم و کمبودهای دارویی برطرف شود.

وی با یادآوری اینکه از ابتدای سال نسخه الکترونیک و دارویار را اجرا کرده‌ایم، ادامه داد: طرح پزشک خانواده امسال در جمعیت زیر 20 هزار نفر در روستاها انجام شد و امیدواریم پزشک خانواده را در سال آینده به‌طور کامل اجرا کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تأسیس 200 هزار خانه بهداشت در کشور خبر داد و گفت: همچنین امسال توانستیم 10 هزار و 800 تخت را افتتاح کنیم و 7 هزار و 700 تخت را نیز در دوماه آینده افتتاح خواهیم کرد که اجرای این پروژه‌ها باعث می‌شود در جهت سلامت مردم گام برداشته شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها