معاون درمان وزارت بهداشت پاسخ داد؛

آیا سویه جدید کرونا واکسن گریز است

معاون درمان وزارت بهداشت، بر آمادگی بیمارستان‌ها در مواجهه با موج جدید کرونا تاکید کرد.
کد خبر: ۱۳۹۲۲۵۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، سعید کریمی گفت: متأسفانه در حال حاضر کرونا در شرق و غرب دنیا تاخت و تاز می‌کند البته در ایران و کشور‌های همسایه شرایط مطلوب است، اما تضمینی وجود ندارد که درگیر موج جدید نشویم بنابراین باید دستورالعمل‌ها و پروتکل‌ها را به خوبی رعایت کنیم.

وی با انتقاد از خطر سهل انگاری نسبت به استفاده از ماسک، افزود: مردم باید با استفاده از ماسک رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند و افرادی که بیش از ۶ ماه از تزریق دوز یادآور آن‌ها گذشته نسبت به تزریق آن اقدام کنند.

کریمی با یادآوری اینکه واکسن ساز‌ها در حال تولید واکسن بر پایه سویه‌های جدید هستند، ادامه داد: همه باید آماده مقابله با ورود موج احتمالی کرونا به کشور باشیم البته به دنبال ایجاد نگرانی در جامعه و اختلال در کسب و کار‌ها نیستیم، اما از سویی نباید سهل انگاری و ساده انگاری داشته باشیم، زیرا در جهانی که با ارتباطات و رفت و آمد‌ها مواجه هستیم ورود و انتقال ویروس به کشور هم وجود دارد.

معاون درمان وزارت بهداشت، یادآور شد: اینکه آیا همان موجی که در کشور‌های آمریکا، اروپا و ژاپن تاخت و تاز می‌کند به ایران هم می‌رسد را نمی‌توان پیش بینی کرد، زیرا استقبال مردم از واکسیناسیون، ایمنی خوبی را ایجاد کرده است.

وی افزود: شاهد انتشار اخباری هستیم که سویه جدید واکسن گریز است، اما این موضوع مورد تأیید نیست البته نمی‌توان آن را به طور کلی انکار کرد و امیدواریم با رعایت دستورالعمل‌ها، تزریق واکسن و استفاده از ماسک با مشکل اساسی مواجه نشویم.

کریمی در مورد برخی کمبود‌های دارویی، گفت: دارو‌های کرونا به اندازه کافی موجود و کمبود آنتی بیوتیک‌ها هم از طریق واردات و افزایش تولید در حال جبران است و سازمان غذا و دارو هم اهتمام جدی را برای رفع کمبود سرم دارد و بر اساس اظهارات مسئولان مربوطه کمبود سرم و اقلام دارویی کاهش یافته است و قول دادند که تا دو ماه آینده شرایط و وضعیت بهبود یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: آمادگی کامل در کشور از نظر وضعیت بیمارستانی و پزشکی برای مقابله با احتمال ورود سویه جدید به کشور وجود دارد و از نظر وضعیت دارو هم در زمینه کرونا مشکلی نداریم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها