فرآيند شيميايي درون باتري ممکن است شبيه جادوگري به نظر برسد، بنابراين ما به شما يک شکست سريع ارائه مي دهيم.
کد خبر: ۱۳۹۱۱۵۲

اتصال باتري به مدار باعث ايجاد فعاليت در محلول الکتروليت مي شود. مواد شيميايي تشکيل دهنده الکتروليت با يون هاي موجود در صفحات الکترود واکنش نشان مي دهند ، که باعث حرکت الکترون ها در مدار متصل به پايانه های باتری مي شود.

اين فرآيند تا زماني ادامه مي يابد که الکتروليت توسط واکنش مصرف شود. باتري زماني که حرکت يون ها از طريق الکتروليت متوقف مي شود «مرده» اعلام مي شود، زيرا اين جريان الکترون ها را در مدار بزرگتر متوقف مي کند. تمامی این اتفاقات در باتری تیبا نیز رخ می دهد.

هنگام شارژ، يون ها پيشرفت خود را از طريق الکتروليت معکوس مي کنند. شارژ همچنان محلول الکتروليت را تخليه مي کند، و بنابراين معمولاً پذيرفته شده است که خاموش نگه داشتن باتري بهترين راه براي اطمينان از طول عمر آن است. با اين حال، روش شارژ ترجيحي شما شامل يکي از بحث هاي بزرگ در دنياي خودروهاي کلاسيک نيز مي شود راه حل هاي ذخيره سازي باتري.

ذخيره سازي : اين بحث اغلب در ماه‌هاي زمستان شعله‌ور مي‌شود، زماني که ايالت‌هاي شمالي خودروهاي قديمي را در انبارهاي ميان‌مدت قرار مي‌دهند در حالي که برف و نمک جاده‌هاي ما را محاصره مي‌کنند. با اين حال، برخي از مالکان در ايالت هاي بياباني براي ماه هاي تابستان ذخيره مي کنند. نياز به ذخيره سازي باتري چند ماهه به يک آب و هوا محدود نمي شود.

تخليه آهسته به طور طبيعي در باتري اتفاق مي‌افتد، که اگر کنترل نشود، مي‌تواند ماشين شما را درست زماني که براي آزاد کردن آن وارد مي‌شويد در انبار نگه دارد. (به طور جدي، چقدر افسرده کننده است.) شارژ بيش از حد براي عمر باتري به اندازه تخليه کامل مضر است، اما خوشبختانه چند اختراع در طول سال ها به ما علاقه مندان کمک کرده است تا با اين معضل مقابله کنيم.

باتري ساینا شما بخش مهمي از وسيله نقليه شما است. باتري از استارت زدن خودرو تا راه اندازي تمام لوازم جانبي، نيروي مورد نياز براي حرکت شما را به وسيله نقليه شما تامين مي کند. در شرايط عادي رانندگي، دينام وسيله نقليه شما باتري شما را در حين رانندگي شارژ مي کند. اما اگر ماشين شما براي مدت طولاني بدون استفاده بماند، ممکن است به باتري شما آسيب برساند. و اگر باتري شما 3 سال يا بيشتر عمر کرده باشد، مي تواند براي باتري کشنده باشد.

مدت زماني که وسيله نقليه قبل از از بين رفتن باتري مي نشيند به ماشين بستگي دارد، اما اقداماتي وجود دارد که مي توانيد با هر وسيله نقليه اي براي حفظ سلامت باتري انجام دهيد. اين نکات زير را بررسي کنيد تا عملکرد باتري خود را به حداکثر برسانيد و وسيله نقليه خود را طولاني‌تر کار کنيد.

ممکن است فکر کنيد که چند بار در هفته به بيرون از خانه برويد تا باتري شما به خوبي کار کند، اما اين براي حفظ سلامت باتري کافي نيست. اگر از ماشين خود فقط براي سفرهاي کوتاه استفاده مي کنيد يا آن را براي روزها در يک زمان پارک نگه داريد، باتري زمان کافي براي شارژ مجدد نخواهد داشت. براي اينکه باتري خود را به اندازه کافي شارژ نگه داريد، توصيه مي کنيم خودرو را يک بار در هفته به مدت حداقل 30 دقيقه، ترجيحاً با سرعت بزرگراه رانندگي کنيد تا اطمينان حاصل شود که باتري به تقويت مورد نياز خود مي رسد.

واحد باتري داراي اتصالات و اتصالات کابل متفاوتي است که با گذشت زمان آلودگي ، گرد و غبار و اکسيداسيون غرق مي شود. اينها براي باتري مضر هستند و بايد فوراً پاک شوند، زيرا ممکن است در محيط‌هاي با رطوبت بالا و آب شور بدتر شوند. تميز کردن مرتب باتري کوییک  با برداشتن رسوبات از کابل ها و پايانه ها را به يک عادت تبديل کنيد. از مخلوط آب و بي کربنات سديم (NahCO3) براي ايجاد يک حلال شستشو براي فرآيند اضافه کردن آن به پايانه ها استفاده کنيد. براي از بين بردن مواد خورنده يا رسوبات کثيف از برس سيمي استفاده کنيد. باتري را کاملاً تميز کنيد ، زيرا رسوبات مي توانند روي شارژ باتری پراید تأثير بگذارند. با اين حال، ابتدا مراقب باشيد که گيره ها را برداريد و از محافظ چشم و دستکش لاستيکي استفاده کنيد تا در حين پاکسازي به چشم ها يا دست ها آسيب نرسد.

شما مي توانيد از هر يک از اين گزينه هاي شارژ استفاده کنيد، صرف نظر از اينکه باتري شما در ماشين شما است يا خارج از آن. بسته به وضعيت ذخيره‌سازي شما عمدتاً دسترسي شما به برق مي‌توانيد مناسب‌ترين راه‌حل را انتخاب کنيد تا اطمينان حاصل کنيد که در بهار (يا پاييز)، سواري شما مي‌تواند با باتري خود زنده شود، بدون نياز به جعبه جامپر.

آب و هواي گرم مي تواند باعث تبخير مايع موجود در باتري خودرو شود و به ساختار داخلي باتري آسيب برساند به همين دليل ميانگين عمر باتري در آب و هواي گرم کمتر است بنابراين هنگام تخمين عمر باتري ماشين شما، آب و هوايي را در نظر بگيريد که بيشتر رانندگي خود را در آن انجام خواهيد داد.

صرف نظر از دمايي که در آن رانندگي مي کنيد، مراقبت صحيح از باتري ال 90 مي تواند به کارکردن آن کمک کند. هفت نکته زير را در مورد افزايش طول عمر باتري خودرو بررسي کنيد.

روشن نگه داشتن تصادفي چراغ هاي جلو و درب خودرو مي تواند خسارت سنگيني به باتري خودرو وارد کند. براي اينکه فراموش نکنيد، يادداشتي را روي داشبورد خود ارسال کنيد، يک يادآور برچسب را روي کنترل از راه دور ماشين خود بچسبانيد يا در جهتي پارک کنيد که براي رسيدن به مقصد بايد از کنار چراغ هاي جلو رد شويد.

دانستن وضعيت باتري ماشين شما زماني اهميت دارد که مي خواهيد عمر آن را به حداکثر برسانيد. سطح ولتاژ خروجي باتري خود را با دستگاه تستر باتري ساندرو آزمايش کنيد تا از ميزان نگهداري آن و اينکه آيا قرار است يک دستگاه جديد بخواهيد پيگيري کنيد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها