کی‌روش‌: درباره ترکیب اشتباه نکردم

هنوز چیزی تمام نشده است

سرمربی پرتغالی تیم‌ملی فوتبال ایران بعد از شکست ۶بر۲ تیمش مقابل انگلیس در آغازین مسابقه جام‌جهانی۲۰۲۲ گفت که تیمش شجاع و جنگنده است و هنوز چیزی برای این تیم تمام نشده است.
کد خبر: ۱۳۸۷۶۸۵

کارلوس کی روش گفت: ما تا آخرین توان جنگیدیم و شجاع بودیم. آن‌چه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم.
به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: هنوز چیزی تمام نشده و ما دو بازی دیگر در جام‌جهانی داریم و تلاش می‌کنیم با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذاریم.

کی‌روش عنوان کرد: در نیمه اول، بازی تمام شده بود. تنها هدفی که برای تیم ما مانده بود این بود که بتوانیم متحد و شجاع باشیم و تا جایی که می‌توانیم بجنگیم و فوتبال را مفتخر کنیم. این لحظات بد این اجازه را به ما داد که از ابتدا در سطح بالایی بازی کنیم. وی گفت: همه بازیکنان خیلی خوب بازی کردند. بازیکنان ما تجربه انگلیسی‌ها را نداشتند. امروز چیز‌های زیادی از تیم‌ملی انگلیس یاد گرفتیم و نتیجه‌گیری می‌کنم که تیم‌ملی ما اکنون با شرایط بهتری آماده بازی بعدی است.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران گفت: همان طور که گفتم، الان خیلی بهتر از قبل آماده بازی با ولز هستیم. رقابت در سطح بالایی است و همه چیز آماده است که کارمان را انجام دهیم و سعی می‌کنیم بازی بعد را ببریم. همیشه همین طور است. باید درس‌هایی را بیاموزیم و تمرکز کامل داشته باشیم و هیچ موضوعی در اطراف تیم نباشد. مهم این است که بدانیم چه چیز‌هایی رخ داده و چه چیز‌هایی باید یاد بگیریم.

کی‌روش در واکنش به این‌که اگر به عقب بر می‌گشت، آیا تصمیمات خود را عوض می‌کرد؟ گفت: کار ما این نیست که گذشته را عوض کنیم. باید روی آینده تمرکز کنیم. اگر آدم فکر کند که شانس زیادی ندارد، کار زیادی نمی‌کند. تنها چیزی که در کنترل ماست، این است که فکرمان را آماده کنیم و مسائل را پیش ببریم. سرمربی تیم‌ملی ایران در پاسخ به این سوال که چه چیز‌هایی از دستش خارج است، گفت: من سوالتان را متوجه نمی‌شوم. اگر در دست من بود، نمی‌گذاشتم خیلی چیز‌ها اتفاق بیفتد. اگر می‌توانستم بازی را کنترل کنم، من کسی نبودم که اظهارنظر بیشتری داشته باشم. همه می‌دانند که بازیکنان من در چه محیطی هستند. این شرایط، بهترین نیست. از نقطه نظر تعهد و تمرکز، شرایط بر بازیکنانم اثر می‌گذارد. آن‌ها انسان هستند. سال‌هاست که آن‌ها را می‌شناسم. آن‌ها یک هدف دارند و می‌دانیم کسانی را که مثل افسانه بودند دنبال می‌کنند و به آن‌ها افتخار می‌کنم که بازی می‌کنند. از کاری که کردم خیلی مفتخرم. البته اگر مثالی بخواهید، در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حمایت کامل داشتیم، اما دیدید که امروز چه اتفاقی رخ داد. باید به کسانی که نمی‌خواهند تیم‌ملی را حمایت کنند بگویم که بهتر است در خانه بمانند، کسی به آن‌ها نیاز ندارد. وی درباره مصدومیت بیرانوند گفت: من از داور پرسیدم. نمی‌توانستیم خون‌ریزی را کنترل کنیم. چیزی که اتفاق افتاد این بود که بینی بیرانوند شکسته بود و وقتی خون‌ریزی را متوقف کردند بازی ادامه یافت و فکر کردیم که او نمی‌تواند دیگر بازی کند. علائمی بود که ممکن است مشکلاتی برای بازیکن به وجود آورد. متاسفانه یک دقیقه بعد از این‌که بازی را شروع کردیم، بازیکن قادر به ادامه بازی نبود.

کی‌روش در واکنش به این‌که از ترکیب امروز ایران چند نفر در ترکیب اصلی برابر ولز بازی می‌کنند، گفت: نمی‌توانم به این سوال جواب بدهم. تا قبل از شروع بازی با ولز جواب روشنی به این سوال ندارم. علاوه بر این نتیجه، باید به درستی تجزیه و تحلیل کنیم. شاید باید بازیکنان از نظر فکری تقویت شوند. فقط پس از تجزیه و تحلیل کامل می‌توانیم به این سوال جواب دهیم.

سرمربی تیم‌ملی ایران گفت: ترکیب من اشتباه نبود، چیزی که در این بازی اشتباه بود، کیفیت، سرعت و رقابت بازیکنان انگلیسی بود. گل اول و دوم موقعی زده شد که انتظار نداشتیم. آن طور که گل زده شد، شوکه شدیم. درباره ترکیب بازیکنان باید بعد از بازی بررسی کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ داد و چیز‌هایی را که باید، یاد بگیریم.

وی تاکید کرد: با وجود تمام مشکلاتی که بازیکنان دارند و تمرکز کردن بسیار سخت است مطمئنم بعد از این شکست قوی‌تر خواهیم شد. این مساله‌ای است که در فوتبال اهمیت دارد.

ما به اینجا آمدیم که بازی کنیم، اما این تنها چیزی نیست که در حال تجربه کردن آن هستیم. ما به هوادارانی احتیاج داریم که حمایت آن‌ها فقط هنگام پیروزی نیست. آن طرفدارانی که این‌گونه هستند بهتر است در خانه بمانند.

روزنامه جام جم 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها