رئیس گروه نیروگاه‌های برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران:

سطح آب سد امیرکبیر تهران ۵۰ متر پایین آمد

رئیس گروه نیروگاه‌های برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۵۰ متری سطح آب دریاچه سد امیر کبیر تهران نسبت به تراز بیشترین بهره برداری خبر داد.
کد خبر: ۱۳۸۶۸۳۰

به گزارش جام جم آنلاین، فتوکیان رئیس گروه نیروگاه‌های برق آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: حجم مخازن سدهای تامین کننده آب تهران 320 میلیون متر مکعب است این رقم در سال گذشته 403 میلیون متر مکعب بوده است که کاهشی در حدود 83 میلیون متر مکعب داشته است .

وی افزود: میزان بارندگی در آبان ماه سال جاری در حوزه آبریز شرکت آب منطقه ای تهران پنج و 7 دهم میلی متر گزارش شده این رقم در متوسط بلند مدت 25 میلی متر بوده که کاهشی در حدود 77 درصد را نشان می دهد.

فتوکیان تصریح کرد: میزان بارندگی از ابتدای سال آبی جاری از ابتدای مهر ماه تا کنون متاسفانه پنج و 7 دهم میلی متر بوده این رقم در متوسط بلند مدت سی و چهار و 4 دهم میلی متر بوده که کاهشی در حدود 83 درصد را نشان می دهد.

وی افزود: سطح آب دریاچه سد امیر کبیر حدود 50 متر پایین تر از تراز بیشترین بهره برداری می باشد و باتوجه به کاهش شدید بارندگی در سال جاری و خشکسالی در 2 سال گذشته از همه مردم در خواست داریم در مصر ف آب صرفه جویی کرده و الگوی مصرف را رعایت نمایند.

منبع: تسنیم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها