در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صورت گرفت؛

موافقت دولت با تبدیل مناطق آزاد از واردات به صادرات

ستاد هماهنگی اقتصادی به ریاست آیت الله رییسی مصوب کرد:

واحد رصد تورم تشکیل می شود

title
تشکیل واحد رصد تورم و تهیه برنامه رشد سرمایه‌گذاری در حوزه دستگاه‌های اجرایی مختلف در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و به ریاست آیت الله رئیسی رئیس جمهور به تصویب رسید.
کد خبر: ۱۳۸۱۵۳۹

به گزارش جام جم آنلاین، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز سه شنبه به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار و در آن گزارشی از آخرین وضعیت شاخص‌ های اقتصادی کشور ارائه شد.

در این نشست اعضای ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مقرر کردند واحد رصد تورم به منظور رصد و کنترل رشد آن در یکی از معاونت‌های ریاست جمهوری تشکیل شود و سیاست‌های مقتضی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها را به این ستاد پیشنهاد کند.

اعضا در این نشست همچنین مصوب کردند که به منظور افزایش سرمایه‌گذاری در راستای تحقق رشد اقتصادی برنامه‌ریزی شده در قانون بودجه، دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی بخش خصوصی مرتبط برنامه رشد سرمایه‌گذاری در حوزه مربوط به خود را تدوین و به ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه کنند.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین مقرر کرد به منظور جلوگیری از رشد نقدینگی بانک مرکزی دقت را اعمال کند و تمام دستگاه‌های اجرایی با بانک مرکزی در این زمینه هماهنگی لازم را داشته باشند.

در بخش دیگری از این جلسه گزارشی از بازار بورس و راهکارهای پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار برای رونق بیشتر بازار سرمایه ارایه و مقرر شد این پیشنهادها به منظور بررسی به دستگاه‌های اقتصادی ارائه و ننتیجه به جلسه بعدی ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها