معاون اداره کل هواشناسی استان تهران:

هوای تهران خنک می شود

گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی این روزها موجب گرمای شدید هوا در نقاط مختلف جهان شده است، تهران نیز از این قاعده مستثنی نیست و روزهای گرمی را پشت سر می‌گذارد اما در برخی روزها اندکی خنک می‌شود.
کد خبر: ۱۳۷۳۷۷۶

به گزارش جام جم آنلاین، به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران دمای هوای این استان طی هفته آینده بین ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

مازیار غلامی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد:بر اساس بررسی و تجزیه و تحلیل جدیدترین نقشه‌های هواشناسی تا اوایل هفته ماندگاری هوای گرم در سطح استان و هوای صاف و آفتابی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از اواخر وقت جمعه (۳۱ تیرماه) تا یکشنبه (۲ مردادماه) در نیمه‌شمالی استان افزایش ابر و در بیشتر نواحی استان وزش باد شدید و در نیمه‌جنوبی وزش باد خیلی شدید و خیزش گرد و خاک مورد انتظار است.

به گفته معاون اداره کل هواشناسی استان تهران، برای روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه (۲ تا ۴ مردادماه) کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

غلامی در پایان درباره میزان کاهش دما تصریح کرد: میزان کاهش دما در نقاط مختلف استان به دلیل اختلاف ارتفاع در نقاط کوهستانی و جنوب استان، متفاوت است و به‌طور متوسط ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد کاهش دما در سطح استان خواهیم داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها