jamejamonline
ورزشی ورزش های پایه کد خبر: ۱۳۲۹۶۷۴   ۱۱ مرداد ۱۴۰۰  |  ۰۸:۱۷

هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی در گفت‌وگو با جام‌جم

حدادی کوتاهی نکرد

 دو و میدانی در المپیک ناکام بود. احسان حدادی به نیمه نهایی پرتاب دیسک نرفت. تفتیان در دوی ۱۰۰ متر از مرحله مقدماتی صعود نکرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، فرزانه فصیحی به نیمه نهایی نرسید و خلاصه، عملکرد درخشانی نبود. هاشم صیامی، رئیس فدراسیون دو و میدانی در گفت‌وگو با جام‌جم اما تحلیل خود را از این نتایج دارد.

 

 آقای صیامی انتقادات از احسان حدادی بسیار بالا بوده. نظر شما چیست؟

من پدر خانواده هستم. بالاخره باید سعی‌ام این باشد سرمایه‌ها را حفظ کنم. بپذیرید احسان سرمایه ملی است. درست است از اوج فاصله گرفته، ولی به هر حال افتخارات زیادی برای ایران به دست آورده. احسان وقتی ورودی المپیک گرفت، ما، کمیته ملی و وزارت ورزش باید بهترین شرایط را برایش مهیا می‌کردیم. بالاخره قرار بود در بالاترین سطح بجنگد. وقتی بنده کارم را شروع کردم، احسان نفر ششم دنیا بود. عقل حکم می‌کرد از او دفاع و حمایت کنیم. بالاخره شرایط نسبتا خوبی هم مهیا شد. کوتاهی در این زمینه نداشتیم. ولی احسان با بدشانسی روبه‌رو شد. هم پایش آسیب دید و هم کمرش. باید شرایط او را هم درک کرد.

 ایراد خیلی‌ها به هزینه‌هایی است که برای احسان شده. می‌گویند پول بیت‌المال نباید صرف این ورزشکار می‌شد. شما موافق هستید؟

احسان سال‌هاست با مربیان بزرگ کار می‌کند. یعنی این‌طور نبوده فقط در دوره هفت‌هشت ماهه حضور بنده، این امکانات مهیا شود. ما تنها تلاش کردیم شرایط خوب گذشته برای احسان ادامه پیدا کند. وظیفه‌مان بود. من یک سوال دارم. اگر شرایط مهیا نمی‌شد، همین امروز انتقاد نمی‌شد که فدراسیون از ورزشکار ملی حمایت نکرده؟ چه توقعی برای موفقیت دارد؟ از سویی ما باید امکاناتی که به ورزشکار می‌دهیم را با رقبای آنها مقایسه کنیم. الان داشتن مربی خوب یا اردوی خوب، حداقل امکانات ورزش حرفه‌ای است. احسان هم انصافا تلاشش را کرد. تا لحظه آخر پا عقب نکشید. می‌خواست در فینال باشد. کوتاهی نکرد. متاسفانه بحث کرونا، آسیب‌دیدگی و مشکل کمر او را اذیت کرد. غیر از مسابقات لیگ، دو سال پرتاب نکرده بود. باید بپذیریم همین که ورودیه را گرفت خودش افتخار است. بله، احسان می‌خواست ایران در فینال نماینده داشته باشد ولی مشکلاتی داشت که عرض کردم.

 کرونای حسن تفتیان را هم پنهان کرده بودید. کی مبتلا شد؟

وقتی اردوی او در فرانسه به پایان رسید و بازگشت متاسفانه کرونا گرفت. از ما خواست موضوع مخفی و زیر نظر پزشکان کمیته دوران قرنطینه‌اش را سپری کند. حدود ۱۴روز از تمرینات به دور بود. متاسفانه پیرجهان هم به خاطر کرونا مسابقات را از دست داد. از طرفی حسن در گروه بسیار بدی قرار گرفت. در گروه‌های دیگر با رکورد ۱۰/۲۱ به دور نهایی رفتند ولی حسن در گروهش با ۱۰/۱۹ثانیه موفق به صعود نشد.

 از عملکرد خانم فصیحی چطور، رضایت داشتید؟

ما در المپیک فهمیدیم دو و میدانی برایمان از کجا شروع می‌شود. ما در گروه‌های مقدماتی خوب هستیم ولی وقتی به مراحل بالاتر می‌رویم، رقابت برایمان بسیار سخت می‌شود. به نظرم در بحث خانم‌ها باید بیشتر کار کنیم. خانم فصیحی در مرحله مقدماتی خیلی خوب بود. تلاشش را کرد. ولی نیاز است در بخش بانوان بیشتر کار کنیم. یک نکته هم بگویم که جا نیفتد. شما شک نکنید اگر حسن تفتیان و پیرهادی کرونا نمی‌گرفتند هر دو به نیمه‌نهایی صعود می‌کردند. از آن طرف اگر احسان هم می‌توانست ۶۳ یا ۶۳ متر را بیندازد، قطعا به فینال می‌رفت اما مصدوم شد. این چیزها را پای بدشانسی می‌گذاریم.

مرتضی رضایی - گروه ورزش / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها