jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۰۳۶   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۶

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد:

به دز سوم واکسن احتیاج نیست

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می‌گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ احتیاج نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی، طولانی مدت به نظر می‌رسد.

به گزارش جام جم آنلاین، اندرو پولارد، سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد که رهبری مطالعات واکسن در دانشگاه آکسفورد را بر عهده دارد می‌گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ احتیاج نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی طولانی مدت به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: ما هنوز نمی‌دانیم به سومین دز تقویت کننده نیاز است یا نه و هیچ مدرکی دال بر کاهش محافظت پس از دو دز وجود ندارد.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، کسانی که دو دز واکسن دریافت کردند و سپس دچار کووید ۱۹ خفیف می‌شوند، حتی از مصونیت بیشتری برخوردار هستند.

دانشمندان انتظار داشتند که محافظت واکسن‌ها با گذشت زمان از بین برود زیرا سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی کمتر فعال می‌شود، اما به گفته اندرو پولارد، مدیر گروه واکسن آکسفورد که نقشی اساسی در توسعه واکسن آسترازنکا داشته به نظر نمی‌رسد دز سوم واکسن برای ایجاد اطمینان از حافظت در برابر ویروس در زمستان لازم باشد.

وی در یک برنامه اظهار داشت: «ما ویروسی داریم که در حال گردش است و باعث بیماری خفیف در کسانی می‌شود که دو دز واکسن داشته‌اند و در واقع باعث افزایش ایمنی آنها می‌شود».

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می‌گوید: آنچه ما هنوز نمی‌دانیم این است که آیا دز‌های تقویت کننده مورد نیاز خواهند بود یا خیر و اینکه این موضوع باید به مرور بررسی شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش