jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۲۰۳۶   ۳۱ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۶

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد:

به دز سوم واکسن احتیاج نیست

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می‌گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ احتیاج نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی، طولانی مدت به نظر می‌رسد.

به گزارش جام جم آنلاین، اندرو پولارد، سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد که رهبری مطالعات واکسن در دانشگاه آکسفورد را بر عهده دارد می‌گوید: مردم ممکن است به سومین دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ احتیاج نداشته باشند زیرا ایمنی بدن پس از دو دز طبیعی طولانی مدت به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: ما هنوز نمی‌دانیم به سومین دز تقویت کننده نیاز است یا نه و هیچ مدرکی دال بر کاهش محافظت پس از دو دز وجود ندارد.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، کسانی که دو دز واکسن دریافت کردند و سپس دچار کووید ۱۹ خفیف می‌شوند، حتی از مصونیت بیشتری برخوردار هستند.

دانشمندان انتظار داشتند که محافظت واکسن‌ها با گذشت زمان از بین برود زیرا سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی کمتر فعال می‌شود، اما به گفته اندرو پولارد، مدیر گروه واکسن آکسفورد که نقشی اساسی در توسعه واکسن آسترازنکا داشته به نظر نمی‌رسد دز سوم واکسن برای ایجاد اطمینان از حافظت در برابر ویروس در زمستان لازم باشد.

وی در یک برنامه اظهار داشت: «ما ویروسی داریم که در حال گردش است و باعث بیماری خفیف در کسانی می‌شود که دو دز واکسن داشته‌اند و در واقع باعث افزایش ایمنی آنها می‌شود».

سرپرست تحقیقات دانشگاه آکسفورد می‌گوید: آنچه ما هنوز نمی‌دانیم این است که آیا دز‌های تقویت کننده مورد نیاز خواهند بود یا خیر و اینکه این موضوع باید به مرور بررسی شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها