امشب اتلتیکو فاتح لالیگا می‌شود یا رئال مادرید؟

یک شهر، دو تیم، یک جام

 وقتی امشب سوت پایان بازی در هفته سی‌وهشتم لالیگا زده‌شود، یا اتلتیکو مادرید در ورزشگاه خوزه زوریلای شهر وایادولید یازدهمین قهرمانی‌اش را جشن می‌گیرد یا این‌که رئال مادرید در ورزشگاه آلفردو دی استفانو به سی و پنجمین قهرمانی در لالیگا می‌سرد تا از این حیث دست‌نیافتنی‌تر باشد.
کد خبر: ۱۳۱۶۶۸۷

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، بازی‌های چند هفته اخیر این دو تیم باعث شد اتلتیکو که فاصله‌اش با تیم دوم 12 امتیاز بود، حالا فقط با دو امتیاز بالاتر از رئال باشد.

تیم دیگو سیمئونه در هفته آخر مقابل وایادولید قرار می‌گیرد که با 31امتیاز در رده نوزدهم است و اگر می‌خواهد در لالیگا بماند، دو کار باید انجام دهد؛ اول این‌که اتلتیکو را شکست دهد و دوم این‌که امیدوار باشد اوئسکا و ختافه که با 33امتیاز بالاتر از آن هستند، در بازی آخرشان امتیاز به دست نیاورند. همین مساله طرفداران اتلتیکو را تا حدود زیادی هم امیدوار کرده‌است زیرا وایادولید نمی‌تواند کاملا بسته بازی کند و باید برای پیروزی به هر روشی متوسل شود. در کنار این مسائل فنی، یک مساله شخصی هم مطرح است و آن هم مالک وایادولید است. رونالدوی برزیلی سهامدار اصلی این باشگاه است و مطمئنا خیلی دوست دارد زمینه‌ساز قهرمانی تیم سابقش یعنی رئال شود.

در طرف دیگر ماجرا، رئال که آخرین بار 17 اکتبر در صدر لالیگا بود باید به مصاف ویارئال برود که اوضاع متفاوتی پیش رو دارد. شاگردان اونای امری با 58امتیاز در رده ششم هستند و کسب سهمیه فصل بعد لیگ اروپا منوط به کسب امتیاز در این بازی است. از طرف دیگر، این تیم در آخر همین هفته در فینال لیگ اروپا باید به مصاف منچستریونایتد برود و پیروزی در آن بازی می‌تواند سهمیه فصل بعد لیگ قهرمانان را برای این تیم به ارمغان بیاورد. همین مساله اوضاع پیچیده‌ای پیش روی تیم امری گذاشته‌است. در این میان بدترین حالت برای اتلتیکو این است که در بازی آخر مساوی کند و آنگاه در صورت پیروزی رئال، هر دو تیم 84 امتیازی شده اما رئالی‌ها به دلیل پیروزی در بازی رو در رو قهرمان می‌شوند.

از اواسط دهه 80 میلادی که لالیگا 20 تیمی شد، 11 بار قهرمان فوتبال اسپانیا در هفته سی‌و‌هشتم مشخص شد. در این میان اتلتیکو فقط یک بار سهیم بوده که آن مربوط به آخرین قهرمانی‌شان است. شاگردان سیمئونه در فصل 14-2013 در بازی آخر مقابل بارسا به نتیجه یک بر یک رسیدند و همین باعث شد به قهرمانی برسند. در طرف دیگر، رئال سه بار توانسته در روز آخر بازی‌ها به مقام قهرمانی برسد که آخرین بار آن فصل 17-2016 بود که تیم زیدان با گل کریس رونالدو توانست مالاگا را شکست داده و به سی و سومین قهرمانی‌اش برسد.

در این میان اگر رئال نتواند به قهرمانی این فصل لالیگا برسد، یک رکورد بد برای تیم زیدان ثبت می‌شود. با توجه به قهرمانی بارسلونا در کوپا دل‌ری و در صورت عدم قهرمانی رئال در لالیگا، این برای اولین بار از فصل 10-2009 است که این تیم به هیچ مقام قهرمانی در پایان فصل نمی‌رسد. همین مساله باعث می‌شود آینده کاری زیدان در این تیم در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

حسین خلیلی - گروه ورزش / روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها