jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۳۰۹   ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۶:۴۰

مقامات جزیره «اولاند» در سوئد به شهروندان و گردشگران هشدار داده‌اند به لاشه مرده نهنگی که در آب‌ های ساحلی غوطه‌ور است نزدیک نشوند چرا که هر لحظه امکان انفجار و از هم پاشیدن آن وجود دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، لاشه این نهنگ عظیم‌ الجثه از هفته گذشته در ساحل جنوب شرقی جزیره در نزدیک شهر کوچک «موربیلونگا» روی آب شناور بوده است.

نهنگ شناور در آب از نوع نهنگ‌های موسوم به «گوژپشت» یا «کوهان‌ دار» به شمار می‌رود که حدود ۱۲ تا ۱۶ متر طول دارند و وزن آن‌ها به ۳۶ تُن هم می‌رسد.

شهرداری این ناحیه با هشدار شدید به مردم محلی از آن‌ها خواست که تحت هیچ شرایطی به درون آب نروند و به لاشه نزدیک نشوند.

در بیانیه‌ای که مسئولان شهری منتشر کردند آمده است: گزارش شده است که مردم به نزدیکی لاشه نهنگ مرده‌ای که در ساحل جنوب شرقی اولاند غوطه‌ور است نزدیک شده‌اند. این برای افراد خطرناک است و ممکن است به آن‌ها آسیب برساند.

مقامات محلی زمانی که در هفته گذشته از وجود نهنگ آگاه شدند از لاشه برای فهمیدن علت مرگ نمونه‌برداری کردند.

استفان آسن، مسئول بخش محیط زیست در شهرداری موربیلونگا، گفت: در حال حاضر نهنگ به دلیل فرایند تجزیه در حال تخمیر است و ممکن است منفجر شود. اینها خطرات بالقوه بزرگی هستند که نباید نادیده گرفته شوند.

وی افزود: وقتی ماموران شهرداری به سراغ لاشه نهنگ می‌روند با تجهیزات محافظتی و کلاه ایمنی این کار را انجام می‌دهند.

شهر موربیلونگا کمتر از ۲۰۰۰ سکنه دارد و مطابق گزارش‌ها لاشه نهنگ در فاصله ۴۰ متری ساحل آن در آب غوطه‌ور است.

به نهنگ‌ مرده نزدیک نشوید (+عکس)

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر