jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۲۱۸۶   ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۰:۳۱

 فرشید اسماعیلی اوجگیری فوق‌العاده‌ای در استقلال داشته. بدون شک او یکی از بهترین بازیکنان این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان بوده است. برای همه این سوال به وجود آمده چرا بازی اسماعیلی در دوره حضور فکری به چشم نمی‌آمد و با حضور مجیدی متحول شده است؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزنامه جام جم ، اسماعیلی تا پیش از حضور فرهاد در زمین کلافه به نظر می‌رسید، به شکلی که حتی بعضی از هواداران اعتقاد داشتند باشگاه باید در پایان فصل قراردادش را تمدید نکند و رای به جدایی‌اش بدهد. طبیعی هم بود. فرشید گل نمی‌زد و گل نمی‌ساخت و عملکرد خوبی در زمین بازی نداشت. از سویی گهگاه با رفتار خود حاشیه درست می‌کرد. به همین دلایل او دیگر محبوبیت آنچنانی بین هواداران نداشت و آنها دیگر مثل گذشته به او نگاه نمی‌کردند.

اسماعیلی اما پیش از اعزام استقلال به رقابت‌های لیگ قهرمانان با جدیت تمام می‌گفت قصد دارد برای تیمش خوش بدرخشد. او خوش‌قول بود و بی‌شک در بازی‌های اخیر استقلال جزو بهترین‌های تیمش بوده است.

فرشید در دوران فکری به اعتقاد خودش به اندازه‌ای که باید در تمرین و در زمین مسابقه تلاش می‌کرد ولی چرا نمی توانست خودی نشان دهد؟ سرمربی سابق استقلال بیشتر به بازی مستقیم علاقه داشت و این باعث می‌شد تا اسماعیلی که بازیساز است، عملا از بازی خارج شود. او حتی یک بار به یکی از مربیان استقلال گفته بود: «من بیشتر از این‌که توپ بگیرم و بازیسازی کنم، بیشتر سرم روی هواست و توپ را نگاه می کنم!» منظورم او این بود که به دلیل بازی مستقیم مدام توپ از خط دفاع به حمله منتقل می‌شد و عملا او مجبور بود در زمین بایستد و توپ را در آسمان نگاه کند. مجیدی اما با ورود به استقلال به اسماعیلی انگیزه زیادی داد و به او گفت یکی از مهمترین مهره‌هایش در زمین است. اسماعیلی هم که فهمید سبک بازی آبی‌ها عوض می‌شود انگیزه خود را بیشتر کرد. او در واقع مغز متفکر استقلال در زمان حمله است و به همین دلیل هم خوب گل می‌سازد و هم خوب گل می‌زند. این بازیکن در لیگ قهرمانان و تا اینجای کار در مجموع سه گل برای استقلال زده و سه پاس گل داده تا موثرترین مهره رقابت‌ها تا اینجا لقب بگیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها