jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۳۱۱۰۵۶   ۲۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۲۱:۳۲

براساس مطلعات جدید؛

هفته‌ای ۵ ساعت ورزش کنید

در مطالعه جدیدی که در مجله «پزشکی پیشگیرانه» آمریکا منتشرشده تاکید شده است که برای حفظ سلامتی خود باید ساعات بیشتری را نسبت به آنچه سازمان جهانی بهداشت پیش‌تر توصیه کرده، ورزش کنیم.

title

به گزارش جام جم آنلاین، در حالی که این سازمان «دو ساعت و نیم» فعالیت ورزشی در هفته را توصیه می‌کند اما نتایج مطالعات پزشکیِ جدید، ساعات بیشتری را برای حفظ سلامتی و جلوگیری از افزایش فشار خون ضروری می‌داند.

متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیسکو در یک مطالعه بلندمدت روی بیش از ۵۰۰۰ شرکت کننده به نتایج متفاوتی در این زمینه دست یافته اند.

شرکت کنندگان مدت ۳۰ سال تحت مطالعه بودند و در طول این سال‌ها، میزان ساعات ورزش کردن آنها طی هفته بررسی شد. حدود نیمی از شرکت‌کنندگان در این پژوهش سیاه پوستان آمریکایی بودند و عده زنان نیز کمی بیشتر از مردان بوده است.

در طول این مدت نشان داده شد که همه گروه‌ها در طول این سال‌ها نسبت به زمانی که جوان بوده‌اند، کمتر ورزش می‌کردند و هرچه ورزش را بیشتر نادیده گرفته‌اند، خطر ابتلا به فشار خون بالا در آنها نیز بیشتر شده است.

ر اساس یافته‌های این مطالعه، متخصصان پیشنهاد کرده اند که میزان توصیه‌ شده برای ساعات ورزش کردن در طول هفته باید افزایش یابد.

آنها می گویند: جوانان ۱۸ تا ۳۰ ساله باید پنج ساعت در هفته ورزش کنند تا در سنین سالمندی سالم‌تر بمانند. به علاوه افرادی که به این توصیه عمل می‌کنند در سنین بالا نیز ورزش بیشتری نسبت به هم‌سالان خود انجام می‌دهند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر