jamejamonline
زنجان کد خبر: ۱۳۰۶۱۰۵   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۸

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان:

قاچاق چوب بیشتر شده است.

افزایش قیمت چوب، باعث شده است که سودجویان به سمت قاچاق چوب سوق یابند.

title

به گزارش جام جم آنلاین زنجان، مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به  موضوع قاچاق چوب که این روزها یکی از موضوعات داغ رسانه ها شده است پرداخت و گفت: متاسفانه به علت افزایش قیمت چوب، سودجویان به این سمت سوق یافته اند.

خلیل آقاجانلو اعلام کرد : اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با همت یگان حفاظت این اداره کل اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از قاچاق چوب در سطح استان اجرا می کند.

وی افزود: نیروهای یگان حفاظت در تمامی شهرستان ها نیز در راستای جلوگیری از قاچاق انواع چوب آلات فعالیت می کنند و همچنین بدین منظور شیفت های شبانه روزی نیز برقرار است.

آقاجانلو، با بیان این که برای تامین نیاز صنعت چوب اقدام به کاشت گونه های صنوبر و بید نموده ایم گفت: این دو گونه درخت جزو گونه های ممنوع القطع نمی  باشد و صرفا برای استفاده در صنعت چوب  کاشته می شود.
وی تاکید کرد:حوزه اختیارات منابع طبیعی، در اراضی ملی است.

آقاجانلو گفت: خوشبختانه جرایم قطع و قاچاق چوب های ممنوع القطع افزایش یافته که این خود یک عامل بازدارنده نیز محسوب می شود.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، با توجه به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری  گفت: در ادیان ما به سنت نیک نهال کاری تاکید شده است و این امر هر ساله در آخرین ماه زمستان به خوبی در سراسر کشور اجرا می شود تا با نشاط و سرسبزی طبیعتی زیبا به استقبال بهار برویم.

وی افزود: این هفته فرصت مغتنمی است تا بیشتر به اهمیت حفظ و صیانت از منابع طبیعی و درختان پرداخته شود.

آقاجانلو ادامه داد: در یک سال اخیر حوزه های آبخیزداری، فنی، حفاظت و حمایت وهمچنین یگان به منظور حفاظت از عرصه های ملی و توسعه فضای سبز استانی تمام تلاش خود را کرده اند و خوشبختانه با اثربخشی مثبت از سوی دوستداران طبیعت و حوزه نشینان همراه بوده است.

 مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، به احیا و بازسازی معادن اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اداره کل احیاء و بازسازی معادن می باشد.

وی افزود: در صدد هستیم تا این طرح در معادنی که ظرفیت احیاء و بازسازی را دارند اجرا شود.

به گفته آقاجانلو طرح احیاء و بازسازی معادن در معدن انگوران که یکی از بزرگترین معادن در کشور به شمار می رود آغاز شده و این روند همچنان ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: