حوادث بین الملل؛ فلوریدا آمریکا

نویسنده کودک آزار دستگیر شد

به بهانه انتشار فیلم‌های شکنجه ۲ کودک در روزهای اخیر چند پرونده جنجالی آزار کودکان را مرور کرده‌ایم

فرشته‌های کبود

سریال کودک‌آزاری‌ها پایان ندارد و هنوز هم کودکان قربانی آزار سرپرست‌های خود می‌شوند. گاهی آزار این کودکان رسانه‌ای می‌شود و با دخالت بهزیستی‌، پلیس و دستگاه قضا با کودک‌آزاران برخورد و به آزار کودکان پایان داده می‌شود اما همیشه این آزارها افشا نمی‌شود و گاهی سال‌ها طول می‌کشد.
کد خبر: ۱۳۰۱۸۸۲

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، در هفته گذشته فیلم شکنجه دختر معلول در یکی از روستاهای تاکستان و آزار پسری در عجب‌شیر از سوی پدرش در فضای مجازی جنجالی شد و با ورود دستگاه قضا با کودک‌آزاران برخورد شد. در داغ این هفته پرونده کودک‌آزاری‌های جنجالی را مرور کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

جنایت زن عموی سنگدل

اواخر شهریورماه امسال مسؤولان یک بیمارستان در کرج از مرگ مشکوک پسر ۶ ساله‌ای خبر دادند. با حضور تیم جنایی در بیمارستان اعلام شد کودک بر اثر ضربه مغزی فوت کرده اما مرگش مشکوک است، چند روز بعد پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه به سر اعلام و از مشاهده چند جای ضرب و شتم روی بدن کودک ۶‌ساله خبر داد. بررسی پلیس نشان داد اسماعیل بعد از طلاق پدر و مادرش، از سوی زن عمویش نگهداری می‌شد.

زن جوان دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل کودک اعتراف کرد و گفت: وقتی برادر شوهرم از همسرش جدا شد هیچکدام بچه را نخواستند و شوهر من گفت اجازه نمی‌دهم بچه به بهزیستی برود و ما از او نگهداری می‌کنیم، او خودش را خیس می‌کرد و من هر بار با چوب او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادم، روز حادثه او بازهم شلوارش را خیس کرد و من ضربه‌ای به سرش زدم که بیهوش شد، حیاط را خیس کردم و وقتی شوهرم آمد ادعا کردم او پایش لیز خورده و افتاده است.

قتل اهورا ۳ ساله به دست ناپدری

۲۲ مهرماه سال ۹۶ خبر فوت کودک سه ساله گیلانی منتشر شد. بررسی پرونده نشان داد کودک به علت اصابت جسم سخت به سرش فوت کرده و آثار سوختگی بر روی بدنش دیده می‌شود. چند روز بعد مشخص شد اهورا بعد از طلاق پدر و مادرش، با مادرش زندگی می‌کرد و از سوی ناپدری مورد آزار و اذیت قرار گرفته و شکنجه شده است.

مجتبی ناپدری اهورا دستگیر و محاکمه شد، او در دادگاه گفت: نمی‌خواستم کودک را بکشم فقط می‌خواستم از من بترسد برای همین با سیگار بدنش را می‌سوزاندم و گاهی او را کتک می‌زدم، روز حادثه او زیاد سر و صدا می‌کرد و من هم سرش را به دیوار کوبیدم.

قاتل ، ۲۱ فرودین ۹۷ به دار مجازات آویخته شد.

کودک‌ آزاری برای درآمدزایی

اوایل خرداد امسال چند فیلم از یک صفحه مجازی در اینستاگرام منتشر شد که یک زن جوان که مدعی بود مادر کودک است، پسر ۳ ساله‌اش را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد یا او را می‌سوزاند.

او برای این‌که کودکش را کتک نزند از کاربران می‌خواست به حسابش پول واریز کنند. انتشار این تصاویر واکنش‌های زیادی را همراه داشت تا این‌که پلیس فتا به ماجرا ورود کرد و خیلی زود مادر بنیامین به نام مهلا در مشهد شناسایی و دستگیر شد.

بررسی‌های اولیه نشان داد مهلا فیلم‌های آزار فرزندش را همراه یک شماره کارت در فضای مجازی منتشر کرده بود تا از مردم پول بگیرد.

مادر سنگدل در اعترافاتش مدعی شد: «کودکم را دوست داشتم اما عکس‌های خصوصی‌ام از صفحه‌ام هک شده بود و هکر درخواست پول و اذیت و آزار کودکم را می‌کرد که من هم برای حفظ آبرو درخواست‌ های او را انجام می‌دادم. من بی‌تاب کودکم هستم و او را دوست دارم.»

ترنم؛ قربانی کودک‌ آزاری مادر

این‌بار دختر‌بچه سه‌ساله در قائمشهر قربانی ارتباط مادر و مرد غریبه شد و جانش را از دست داد. ۱۲ مهر ۹۷ دختر سه‌ساله‌ای به بیمارستانی در قائمشهر منتقل شد اما ساعتی بعد جان باخت و زن و مرد جوانی که خود را پدر و مادر او معرفی می‌کردند، ادعا کردند بچه هنگام بازی از پله سقوط کرده اما بررسی بدن کودک نشان می‌داد بدن او پر از آثار کبودی است.

بعد از ورود پلیس مشخص شد زن و مرد با هم دوست هستند و به دروغ خود را پدر و مادر ترنم معرفی کردند.

مادر ترنم که از سوی پلیس دستگیر شده بود، اعتراف کرد دخترش را به قتل رسانده و گفت بعد از طلاق از همسرم با دخترم زندگی می‌کردم تا این‌که با مرد جوان آشنا شدم و با هم زندگی می‌کردیم. چند ماهی با هم بودیم و ترنم سر و صدا و اذیت می‌کرد و ما هم او را کتک می‌زدیم.

روز حادثه اینقدر او را زدم تا این‌که بیهوش شد، وقتی بیمارستان رسیدیم تصمیم گرفتیم به دروغ بگوییم او از پله افتاده است اما نقشه ما لو رفت و دستگیر شدیم. اما من ترنم را کتک می‌زدم و دخترم زیر کتک‌های من جانش را از دست داد.

وادار کردن کودک به کشیدن مواد

اواخر آبان کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که این بار یک دختر سه ساله جلوی دوربین مشغول کشیدن تریاک است و بعد به دستور مرد فیلمبردار مشغول خوردن مشروبات الکی می‌شود.

با توجه به این‌که پیش از این چند نفر در فضای مجازی از کودکان در تبلیغ وافور سوء‌استفاده کرده بودند، این بار پلیس با جدیت دستگیری فرد کودک‌ آزار را در دستور کار قرار داد و با شناسایی کودک مشخص شد این بار فرد کودک‌آزار پدر و مادر بچه نیستند.

با دستگیری مرد جوان او اعتراف کرد می‌دانستم پدر و مادر کودک با هم اختلاف دارند در یک فرصت مناسب کودک را پای بساط مصرف مواد مخدر بردم و برای سرگرمی و دیده شدن در فضای مجازی به او مواد‌مخدر دادم تا مصرف کند‌.

مجید غمخوار - ضمیمه تپش روزنامه جام جم 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها