jamejamonline
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۷۳۴   ۱۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۲
قبل از اینکه به موضوع اصلی در این مطلب با عنوان تست کرونا کودکان در منزل بپردازیم، ابتدا بهتر است تعریف دقیقی از کودک ارائه دهیم. در حقیقت دوران کودکی به چه سنی گفته می‌شود؟ در سال 1989 کنوانسیون سازمان ملل متحد در دفاع از حقوق کودکان یک کودک را به عنوان فردی در نظر می‌گیرد که به سن 18 سالگی نرسیده است. اما واضح است که نیاز‌ها، شرایط رشد و ویژگی‌های کودکان و نوجوانان در سن‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما از نظر مراقبت‌های بهداشتی در همه کودکان و نوجوانان باید این مراقبت‌ها فراهم شود و خانواده‌ها باید بتوانند حمایت‌های لازم را برای این گروه‌های سنی به شکل مشخص و قابل قبولی فراهم کنند.
 
تست کرونا کودکان در منزل
 
اگرچه خدمات پزشکی برای همه گروه‌های سنی به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر مطرح است، اما همه ما به خوبی می‌دانیم که تا چه اندازه شرایط عاطفی، جسمی و احساسی کودکان در مواجه با مسائل دشوار و سختی‌های احتمالی که در زندگی برای این گروه سنی پیش ‌می ‌آید، یک شرایط ویژه و در خور توجه است. یکی از دلایل اصلی این موضوع نیز می‌تواند پایین بودن قدرت تاب آوری کودکان و نوجوانان نسبت به بزرگسالان و نیز نیاز آنها به حمایت از طرف افراد بزرگسال باشد.
 
به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب یکی دیگر از خدمات مجموعه هوم‌کا را که به طور اختصاصی برای کودکان در نظر گرفته شده است به شما معرفی کنیم. تست کرونا در منزل یکی از ضرورت‌های این روزهای ما است، چرا که با همه گیر شدن پاندمیک کرونا ویروس، نیازها و شرایط ما نیز در این دوران دچار تغییراتی نسبت به قبل از این دوران شده است. اما چرا تست کرونا کودکان در منزل؟ پاسخ این سوال را به تفصیل در ادامه این مقاله برایتان بیان کرده‌ایم.
 
ضرورت تست کرونا کودکان در منزل
 
تست کرونا کودکان در منزل
 
اغلب جوامع پیشرفته و مدرن برای کودکان و نوجوانان اهمیت ویژه ای در نظر می‌گیرند و سعی می‌کنند تا در بخش‌های مختلف از جمله حوزه سلامت و بهداشت نیز خدمات خود را به صورت اختصاصی برای این گروه‌های سنی مهیا کنند. به عنوان مثال، تقریباَ در همه بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی بخش مربوط به مراقبت‌های کودکان و نیز متخصصان پزشکی حوزه اطفال و کودکان که به طور خاص مهارت‌های درمانی و آموزش‌های ویژه برای این گروه از بیماران را دیده‌اند، وجود داشته و تجهیزات مرتبط با آنها نیز تدارک دیده شده است.
 
از جمله خدماتی که در حوزه سلامت مورد توجه است، موضوع انجام آزمایشات پزشکی است. با توجه به شرایط بیماران و مشکلاتی که برای فرد در دوران بیماری به وجود می‌آید، دریافت خدمات انجام تست و ازمایش پزشکی یکی از موارد مورد نیاز برای برخی از هموطنان که از بیماری خاصی رنج می‌برند محسوب می‌شود. یکی از گروه‌های سنی که طبیعتاَ در هنگام بیماری نیاز به انجام آزمایش پیدا خواهد کرد، گروه سنی کودک و نوجوان است که در این مطلب قصد داریم تا به طور ویژه به نیاز این گروه از بیماران بپردازیم. یکی از خدماتی که مجموعه هوم‌کا به عنوان یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات حوزه سلامت برای شما عزیزان در نظر گرفته است، انجام تست کرونا کودکان در منزل است.
 
از موارد نگران کننده و به طور خاص در مورد بیماری کرونا شیوع بالای این ویروس در بین افراد جامعه و سرعت بالای انتقال کرونا ویروس از یک فرد آلوده به ویروس به فرد دیگر است. حال گفته می‌شود که کودکان نیز از این بیماری در امان نبوده و می‌توانند خود نیز به این بیماری مبتلا شوند. این شاید برخلاف برخی از تصورهای اولیه در مورد این بیماری است که گفته می‌شد کودکان از ابتلا به ویروس کرونا مصون هستند.
 
اما این همه ماجرا نیست. ابعاد این بیماری هنوز به طور کامل برای همگان و متخصصان آشکار نیست و پژوهش‌های مختلفی در سرتاسر دنیا برای یافتن ابعاد گوناگون این بیماری در حال انجام است. یکی دیگر از نگرانی‌ها در ارتباط با ویروس کرونا و کودکان، این موضوع است که کودکان عموماَ در صورت ابتلا به بیماری کرونا بدون علامت بوده اما می‌توانند به عنوان یک میزبان برای ویروس باشند. این بدان معنا است که کودک و خانواده او بدون آنکه اطلاع از ابتلای کودک به بیماری کرونا داشته باشند، کودک ناقل به این بیماری بوده و می‌تواند سایر افراد خانواده و اطرافیان خود را به راحتی به این ویروس مبتلا کند. بنابراین، با انجام به موقع تست کرونا کودکان در منزل می‌توانید ضمن تشخیص به موقع، از ابتلای احتمالی سایر افراد خانواده خود نیز جلوگیری کنید.
 
مزایای تست کرونا کودکان در منزل
 
تست کرونا کودکان در منزل به دلایل مختلفی مورد نیاز این گروه از بیماران است. در ادامه قصد داریم تا برخی از مزیت‌های آزمایش کرونا در کودکان منزل را برایتان ذکر کنیم:
 
ü     اولین دلیل این است که این گروه سنی به دلیل وابسته بودن به افراد بزرگسال خانواده عموماَ توانایی مراجعه حضوری به پزشک و آزمایشگاه را نداشته و برای انجام این کار نیازمند فردی هستند تا آنها را در این زمینه یاری کند. با توجه به مشغله این روزهای والدین یک گزینه ایده‌آل این است که تست کرونا کودکان در منزل انجام شود.  بنابراین در این حالت والدین می‌توانند علاوه بر اینکه به کار‌های روزانه خود می‌رسند، بدون هیچ گونه نگرانی در صورت مشاهده علائم بیماری کرونا در کودک خود، نسبت به انجام تست کرونا کودکان در منزل اقدام کنند.
 
ü     دومین دلیل مربوط به حساس بودن گروه سنی کودکان و نوجوانان است. معمولاَ افراد بزرگسال در برابر سختی‌ها توانایی بیشتری از نظر روحی و روانی از خود نشان می‌دهند. در حالیکه کودکان و نوجوانان ممکن است به زودی در برابر بیماری تسلیم شده و اقدامات لازم را برای انجام مراحل درمانی از جمله انجام تست انجام ندهند. با دریافت تست کرونا کودکان در منزل از این بابت خیالتان آسوده می‌شود که فرزند دلبند شما تمامی مراحل درمان را از ابتدا به خوبی سپری کرده و آمادگی بازگشت هرچه سریع‌تر به شرایط سلامتی را خواهد داشت.
 
ü     مزیت دیگر استفاده از تست کرونا کودکان در منزل راحتی دریافت این خدمت برای کودک شما است. کودکان عموماَ از دریافت خدمات پزشکی و رفتن به مراکز درمانی و آزمایشگاهی اجتناب کرده و در این گونه مواقع شرایط استرس‌زایی را هم برای خود و هم برای والدینشان ایجاد می‌کنند. درحالیکه به راحتی با سفارش تست کرونا کودکان در منزل می‌توانید تمامی این نگرانی‌ها و شرایط سخت احتمالی در متقاعد کردن کودکتان
برای رفتن به آزمایشگاه را برطرف کنید.
 
ü     حضور در مراکز درمانی و آزمایشگاه‌ها به دلیل نگرانی از بابت انتقال بیماری‌های عفونی از جمله انتقال بیماری کرونا به سایرین، یکی از دغدغه‌هایی است که ذهن ما را در این روزهای کرونایی به خود مشغول کرده است. با توجه به میزان سرایت بالای این ویروس و ماندگاری زیادی که کرونا ویروس در محیط خارج از بدن انسان دارد، اهمیت توجه کردن به این موضوع بیش از پیش مشخص می‌شود. پس با دریافت تست کرونا کودکان در منزل این نگرانی را نیز برطرف کرده و از بابت شیوع این بیماری به سایر افراد و یا آلوده شدن احتمالی خود و خانواده تان هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.
 
ü     تست کرونا کودکان در منزل موجب می‌شود تا شما به موقع اقدامات احتمالی درمانی را شروع کنید. همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، معمولاَ بیماری کرونا در کودکان بدون علامت ظاهر می‌شود. این موضوع می‌تواند بسیار نگران کننده باشد. چرا که در این حالت فرد در صورت ابتلا به ویروس کرونا ناقل این بیماری شناخته می‌شود و تمامی اعضای خانواده و اطرافیان را در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار می‌دهد. پس با دریافت تست کرونا کودکان در منزل در صورت مشکوک بودن کودک خود به ابتلا به این بیماری، در جلوگیری از ابتلای سایر اعضای خانواده خود گامی مهم و مثبت را برداشته‌اید.
 
ü     حضور در آزمایشگاه‌ها برای انجام تست کرونا می‌تواند زمان بر و بسیار وقت گیر باشد. این موضوع موجب نگرانی شما از جنبه‌های مختلف می‌شود. در حالیکه با دریافت تست کرونا کودکان در منزل می‌توانید در زمان خود صرفه جویی کرده و دیگر نگران هدر رفتن وقت خود نباشید.
 
ü     معمولاَ تصور بر این است که تنها با مراجعه به آزمایشگاه می‌توان نتایج قابل اطمینان و دقیق را دریافت کرد و نمی‌توان از نتایج آزمایش‌هایی که در خارج از آزمایشگاه انجام می‌شود مطمئن بود. اما در پاسخ به این دغدغه باید عرض کنیم که تست کرونا کودکان در منزل اگر به وسیله فردی انجام شود که تخصص و آموزش لازم را دیده است و در عین حال از تجربه لازم و کافی برخوردار باشد، می‌تواند نتایج دقیق همانند آنچه که در آزمایشگاه ارائه می‌شود را برایتان به همراه داشته باشد.
 
به علاوه، سایر مزیت‌های گفته شده در صورت استفاده از تست کرونا کودکان در منزل نیز شامل حال فرد متقاضی خواهد شد که در صورت مراجعه به مراکز آزمایشگاهی، فرد از تمامی این مزیت‌ها محروم خواهد بود. پس بدون هیچ گونه نگرانی و با اطمینان خاطر اقدام به سفارش تست کرونا کودکان در منزل کنید.
 
مقایسه بیشتر تست کرونا کودکان در منزل و انجام تست در آزمایشگاه
 
شاید تا الان متوجه مزیت‌های بسیار زیاد انجام تست کرونا کودکان در منزل نسبت به رفتن به آزمایشگاه برای دادن آزمایش شده باشید. اما برخی دیگر از جنبه‌های مفید در تست کرونا کودکان در منزل وجود دارد که قصد داریم در این بخش به آن بپردازیم. یکی از مشکلات این روز‌ها خارج شدن از منزل برای انجام کارهای روزانه و خرید کردن یا دریافت نمودن خدمات مختلف است که در گذشته به راحتی و بدون نگرانی انجام می‌دادیم. این موضوع برای خود ما نیز که باید تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی را در هنگام خروج از منزل تا بازگشت به خانه رعایت کنیم کاری دشوار و در برخی از موارد طاقت فرسا به نظر می‌رسد.
 
همه این موارد در حالی است که ما به عنوان شخصی بزرگسال به خوبی از اهمیت موضوع و شرایط کنونی که در جامعه به علت شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن آن حاکم است آگاهیم. اما وقتی پای کودکان در بین باشد شرایط قدری متفاوت است. حتی نوجوانان نیز با وجود داشتن سنی بیشتر از کودکان و باخبر بودن از اهمیت موضوع و دارا بودن درکی بالاتر از یک کودک، در برخی از موارد حواسشان از رعایت نمودن دستورالعمل‌های بهداشتی به طور کامل پرت می‌شود. وادار نمودن این گروه سنی به رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی و قرار دادن ماسک روی صورت آنها برای زمان‌های طولانی، در برخی از موارد کاری دشوار و حتی غیر ممکن است.
 
در حالیکه می توان با دریافت خدمات انجام تست کرونا کودکان در منزل نه تنها نیاز به زدن ماسک برای ساعت‌های طولانی به وسیله کودکان را برطرف کرد، بلکه دشواری بردن این عزیزان به آزمایشگاه و انتظار طولانی مدت آنها برای انجام آزمایش را بر‌طرف نمود.
 
چه زمانی باید از تست کرونا کودکان در منزل استفاده کنیم؟
 
تست کرونا کودکان در منزل
 
بیماری‌ کرونا به وسیله یک عامل خارجی ایجاد می‌شود که ویروس کرونا یا با نام علمی کووید-19 شناخته می‌شود و می‌تواند از یک فرد به فرد دیگر انتقال یابد. بیماری کرونا به عنوان یک بیماری عفونی شناخته می‌شود که موضوع مورد توجه در این بیماری‌ احتمال سرایت ویروس به فرد سالم است. با توجه به اینکه ممکن است علائم مبتلا شدن به ویروس کرونا به صورت‌های سر درد، تب، سرفه، آبریزش بینی و خستگی در بدن، و یا سایر علائم اعلام شده از سوی متخصصان و هر یک از علائمی که در بخش سوالات مرتبط با تست کرونا کودکان در منزل که در انتهای این مطلب آورده شده است، ظاهر شود، در صورت مشاهده هر گونه از این علائم در کودک خود می‌توانید نسبت به انجام تست کرونا کودکان در منزل اقدام کنید.
 
توجه داشته باشید که ممکن است این بیماری بدون علامت باشد، بنابراین چنانچه نسبت به حضور نوجوان خود در محل‌های پر ریسک مشکوک هستید، و یا به هر دلیلی سعی در برطرف شدن نگرانی خود در این رابطه دارید، می‌توانید با دریافت خدمت تست کرونا کودکان در منزل، نسبت به رفع نگرانی خود اقدام کنید. کافیست با مراجعه به وبسایت مجموعه هوم‌کا دکمه ثبت رایگان درخواست را کلیک کرده و ضمن مطرح کردن شرایط خود از ازمایش کرونا در کودکان منزل در زمان هماهنگ شده استفاده کنید.
 
مراحل دریافت تست کرونا کودکان در منزل چگونه است؟
 
شاید از خود بپرسید که چگونه می‌توانم تست کرونا کودکان در منزل را دریافت کنم. لازم به داشتن هیچ گونه نگرانی نیست! چرا که شما به راحتی و در کمال آرامش و اطمینان می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن درخواست خود را به مجموعه هوم‌کا اعلام کنید و از انجام تست کرونا کودکان در منزل برای کودک و فرزند دلبند خود بهره‌مند شوید.
 
برای دریافت تست کرونا کودکان در منزل 2 راه را به شما پیشنهاد می‌دهیم. بدین منظور شما می‌توانید در روش اول ابتدا با مراجعه به سایت هوم‌کا و با کلیک بر روی دکمه ثبت رایگان درخواست، تمایل خود را برای دریافت این خدمت به کارشناسان مجموعه هوم‌کا اعلام فرمایید. در روش دوم با تماس با شماره 02191025595 کارشناسان ما آماده پاسخ‌گویی به شما و ارائه راهنمایی‌های لازم خواهند بود.
 
تست کرونا کودکان در منزل
 
چرا هوم‌کا را برای انجام تست کرونا کودکان در منزل انتخاب کنیم؟
 
دریافت خدمات تست کرونا کودکان در منزل و سایر خدمات مرتبط با حوزه سلامت از مجموعه هوم‌کا چه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی دارد که ما آن را به شما توصیه می کنیم؟
 
ü     مجموعه هوم‌کا دارای کادری تخصصی و حرفه‌ای برای انجام خدمات متنوع درمانی و پزشکی از جمله خدمات مرتبط با حوزه تشخیص و آزمایش است. متخصصانی که اقدام به انجام تست کرونا کودکان در منزل می‌کنند کاملاَ آموزش دیده و با تجربه هستند و می‌تواند به شکلی دقیق نمونه گیری را انجام داده و آن را به آزمایشگاه منتقل کنند.
 
ü     فرد با تجربه‌ای که از طرف مجموعه هوم‌کا برای انجام تست کرونا کودکان در منزل فرستاده ‌می‌شود، تجربه رویارویی در این شرایط را با کودکان داشته و به خوبی می‌داند ضمن داشتن برخوردی دوستانه و محترمانه، چگونه ارتباط مناسب را در جهت از بین بردن نگرانی‌های احتمالی کودک شما  برقرار نماید.
 
ü     مجموعه هوم‌کا با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و به روز تمامی خدمات مربوط به تست کرونا را در محیط آزمایشگاهی با دقت بالا و در سطح استانداردهای جهانی انجام می‌دهد. بنابراین هر گونه نگرانی از بابت چگونگی دقت و صحت آزمایش در این رابطه برطرف خواهد شد.
 
ü     مجموعه هوم‌کا نسبت به سلامت عمومی جامعه حساسیت ویژه‌ای را در راهبرد خدماتی خود قرار داده است. داشتن جامعه و خانواده‌ای سالم و برخورداری همگانی از خدمات حوزه سلامت از جمله خط مشی‌های مجموعه هوم‌کا است. بدین منظور هوم‌کا، گامی مهم را با فراهم نمودن تست کرونا کودکان در منزل و برای شرایط خاص این روزها در جهت رفاه حال بیشتر هموطنان در این زمینه برداشته است.
 
ü     در دسترس بودن خدمات هوم‌کا یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که باعث می شود تا خدمات مجموعه هوم‌کا را به شما پیشنهاد دهیم. در حال حاضر خدمات مجموعه هوم‌کا در تمامی نقاط شهرهای تهران و کرج در دسترش شما عزیزان قرار دارد. اگر ساکن یکی از این شهرها هستید در صورت نیاز می‌توانید با تماس با مجموعه هوم کا از خدمات مرتبط با حوزه سلامت و بهداشت از جمله تست کرونا کودکان در منزل برخوردار شوید.
 
تست کرونا کودکان در منزل در یک نگاه
 
تست کرونا کودکان در منزل
 
دوران کودکی دورانی است که شاید بیش از هر زمان دیگر نیاز به مراقبت و حمایت برای این گروه سنی احساس می‌شود. این مراقبت‌ها با ظهور یک اختلال و مشکل در کودکان باید بیشتر شده و چتر حمایتی بیشتری را برای آنها فراهم کنیم تا هر چه زودتر به دوران پر نشاط و سرشار از سلامتی خود بازگردند.
حال که اهمیت تشخیص زود هنگام بیماری کرونا در شرایط پاندمیک کنونی به خوبی بر همگان مشخص شده است، برای حفظ سلامتی کودکان خود و نیز حفظ شرایط سلامتی در خانواده‌تان، تست کرونا کودکان در منزل را از مجموعه هوم‌کا دریافت کنید. اگر مطالعه این مطلب برایتان مفید بود ضمن معرفی آن به سایرین، می‌توانید مطالب مشابه با عنوان "مراقبت از کودک" و "تست کرونا در منزل فردیس" را نیز مطالعه کنید.
 
سایر سوالات مرتبط با تست کرونا کودکان در منزل  
 
1-    آیا کودکان باید ماسک بزنند؟
 
سازمان جهانی بهداشت همواره به مردم توصیه می‌کند تا از دستورالعمل‌های بهداشتی و توصیه‌هایی که از سوی مسئولان محلی اعلام می شود پیروی کنند. سازمان جهانی بهداشت و یونیسف با توجه به شرایط روانشناختی در کودکان و نیازهای رشد ویژه‌ای که در این گروه سنی وجود دارد فاکتورهایی را در این رابطه در نظر گرفته است. در کودکان 6 تا 11 سال فاکتورهایی باید در نظر گرفته شوند که در ادامه به آنها اشاره شده است:
 
·        میزان شیوع ویروس و بیماری در منطقه‌ای که کودک زندگی می‌کند بالا است یا خیر.
·        توانایی کودک در استفاده از ماسک به شکل ایمن و اصولی بررسی شود.
·        در مناطق مشخص مانند مدرسه‌ها یا مراکز مراقبت از کودک، چگونگی دسترسی به ماسک و تعویض نمودن ماسک‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.
·        نظارت کافی از طرف بزرگسالان و ارائه دستورالعمل‌های لازم در جهت اینکه چگونه ماسک به شکلی ایمن استفاده شود و یا برداشته شود.
·        اثر بالقوه‌ی زدن ماسک در توسعه روانشناختی و یادگیری کودک در ارتباط با معلمان، والدین و فراهم آورندگان مراقبت‌های بهداشتی
·        تعاملات خاصی که کودک در ارتباط با برخی بیماران دارای شرایط خاص دارد که آن بیماران در معرض ریسک بسیار بالایی از قرار گرفتن در شرایط دشوار بیماری هستند، مانند آن دسته از بیمارانی که دارای بیماری‌های زمینه ای باشند.
همچنین، بنابر توصیه‌ای که از سوی سازمان جهانی بهداشت و یونیسف صورت گرفته است، کودکان در سن 12 سال و یا بالاتر باید مانند شرایط بزرگسالان از ماسک استفاده کنند. مخصوصاَ در شرایطی که نمی‌توانند فاصله ایمن 1 متری را از سایرین حفظ کرده و در محیطی قرار دارند که میزان شیوع ویروس کرونا بالا است.
 
2-    آیا کودکان زیر 5 سال باید در دوران کرونا ماسک بزنند؟
 
کودکان در سن 5 سالگی و کودکان زیر 5 سال نباید مجبور به زدن ماسک باشند. تصمیم گیری در این موضوع باید بر اساس ایمنی و علاقه کودک باشد و این مسأله که تا چه اندازه او می‌تواند به بدون کمک و یاری دیگران ماسک را روی صورت خود داشته باشد.
 
3-    علائم بیماری کرونا در کودکان کدام است؟
 
تب، خستگی و سر درد جزء علائمی هستند که می‌توانند در کودکان در صورت ابتلای آنها به بیماری کرونا مشاهده شوند. سایر علائم عبارت هستند از: از دست رفتن حس بویایی یا چشایی که به تازگی ایجاد شده است، گلو درد، دل درد و کم شدن اشتها برای دریافت غذا.
 
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: