jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۹۱۲۴۸ ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۳:۰۲

گفتگو با وحید شمسایی درباره احتمال شکسته شدن یک رکورد ملی

دوست ندارم کریس به دایی برسد

وحید شمسایی برای سال‌ها آقای گل فوتسال جهان بود اما اتفاق‌های زیادی افتاد تا در نهایت فالکائوی برزیلی این عنوان را از شمسایی گرفت.

حالا و پس از سال‌ها رونالدوی پرتغالی دارد همین کار را با علی دایی می‌کند؛ شهریار فوتبال ایران و آقای گل جهان که فقط 7 گل دیگر با شکستن رکوردش فاصله دارد.

از خودت و فوتسال چه خبر؟

در اصفهان هستیم، در خدمت تیم گیتی پسند اما مشکلات زیادی داریم. اجازه نمی‌دهند بازی‌های لیگ فوتسال برگزار شود. هیچ عزم جدی‌ای برای این کار وجود ندارد. فوتسال آبروی ورزش ایران است و همیشه مقام‌های خوبی گرفته. مگر می‌شود هندبال، والیبال، بسکتبال و حتی کشتی که در سالن برگزار می‌شوند لیگ‌های‌شان شروع به کار کرده باشند، اما نامه درخواست فوتسالی‌ها در ستاد کرونا گیر کرده باشد.

فکر می‌کنید چرا به فوتسال اجازه این کار را نمی‌دادند؟

حرف ما یک چیز است. تا چند روز دیگر باید یک‌سالگی کرونا را جشن بگیریم! باید یاد بگیریم که تحت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با این ویروس زندگی کنیم. هیچ کسی جوابگوی ما نیست. اگر باشگاه‌ها نباشند خب تیم ملی‌ای نیست که بتوانیم با آن افتخارآفرینی کنیم.

شاید در فوتسال تعداد مبتلایان زیاد بوده یا شاید دلایل دیگری دارند.

اصلا به این شکل نیست. فلسفه چیز دیگری است. ستاد کرونا یک پروتکل را می‌فرستد و همه ملزم به رعایت آن هستند. تا الان حداقل پنج بار از ما تست گرفته، تب مان را سنجیده و میزان اکسیژن خون‌مان را بررسی کرده‌اند. ما باید این مسیر را ادامه بدهیم.کرونا دارد خیلی از چیزها را از ما می‌گیرد اما نمی‌شود توقف کنیم. حالا خدای ناکرده چند نفر هم مبتلا می‌شوند که آنها را قرنطینه می‌کنند. راهش این نیست. حالا از دیروز دستور داده‌اند تا بازی‌ها برگزار شود.

اخیرا و با نزدیک شدن رونالدو به علی دایی خیلی‌ها یاد شما می‌افتند. یاد شما و رقابت تنگاتنگ شما با فالکائو...

تعارف که نداریم، واقعا حس بدی در آن دوران داشتم و هرکسی هم باشد دوست ندارد چنین شرایطی را تجربه کند. به هر حال گل‌هایی که در طول سال‌های بازی زده بودم برایشان زحمت کشیده شده بود و رکوردی که داشتم هم یک افتخار شخصی و یک افتخار ملی بود. به هر حال این اتفاق یکباره رخ نداد و در طول زمان انجام شد و از چند وقت قبلش مشخص بود که فالکائو به زودی به رکورد من می‌رسد ولی احساس جالبی نداشتم.

در کل الان که از آن زمان کمی فاصله گرفته‌ام من هم مثل آقای دایی می‌گویم جای افتخار دارد که یک بازیکن بزرگ مثل فالکائو رکورد من را شکسته است. باز هم معتقدم که روزهای خوشی بودند و خداوند لطف کرد به من که کنار مردم بودم و آنها را خوشحال کردم.هیچ چیزی قشنگ‌تر از این نیست.کاپ و مدال‌های زیادی در خانه من است که نشان می‌دهد شاگرد خوبی برای این مردم که همه آنها استادان من هستند بوده‌ام، البته اگر من را به شاگردی قبول داشته باشند.

فکر می‌کنی رونالدو رکورد دایی را بزند؟

درست است که 7 گل به ظاهر عدد کمی به نظر می‌رسد ولی توجه کنید آمار رونالدو در دو سه دیدار ملی اخیرش خوب نبوده و فقط یک گل به ثمر رسانده است و دیگر این که او در حال حاضر 35 ساله است و اگر به زودی این تعداد گل را به ثمر نرساند ممکن است فرصتش به پایان برسد و این رکورد در اختیار اسطوره فوتبال ایران باقی بماند. من به شخصه اصلا دوست ندارم رونالدو به رکورد علی دایی برسد، اما اگر هم رسید به نظرم مشکلی نیست. روزی رضازاده قویترین مرد جهان بود و تالاخادزه گرجستانی آمد و رکوردش را زد. مهم رکورد نیست، مهم این است که علی دایی لحظات خوشی را برای مردم ایران ساخته است. مهم این است که رکورد را رونالدویی دارد می زند که برای خودش غولی است اما باز هم امیدوارم که این اتفاق نیفتد.

مازیار فیروزی - ورزش / روزنامه جام جم 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر