jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۲۳۷ ۱۱ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۳

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

شهید فخری‌ زاده یکی از ستون‌های توان دفاعی کشور بوده حتی اگر بسیاری از ما او را نمی‌شناختیم. همه ما برای از دست دادن کسی چون او، متاسفیم و می‌دانیم در تمام ایران، مردم به کسانی که خدمتگزارشان بوده‌اند عشق می‌ورزند و دوستشان دارند. چه کسی می‌تواند از چنین حادثه‌ای متاثر نباشد و از کنار این ترور به‌راحتی عبور کند.

سینماگران هم به عنوان بخشی از جامعه، باید همراهی و همدلی خود را با مردم و خانواده شهید فخری‌زاده نشان می‌دادند و از همین رو بیانیه‌ای در این‌باره به امضای اهالی سینما رسیده‌ که هر آنچه باید درباره ترور این شهید گفته می‌شد، در آن ذکر شد.

چیزی نیست که در این بیانیه به آن اشاره نشده باشد اما اندوه بسیاری از ما به این بر‌می‌گردد که چقدر دیر او را شناختیم و چه بسا هنوز هم درباره محسن فخری‌زاده به اندازه‌ای که باید و شاید نمی‌دانیم.

گر‌چه ملاحظات حرفه‌ای سبب شده بود این دانشمند هسته‌ای، برای بسیاری از ما ناشناس بماند و ناشناخته ماندن ایشان، فقط به غفلت ما بر نمی‌گردد، اما یک افسوس همیشه برای ما خواهد ماند؛ این‌که شهید فخری‌ زاده را بسیاری از ما در این مرز و بوم نمی‌شناختیم اما دشمن، آن سوی دریاها و از سرزمین‌های دور، او را می‌شناخت.

آمریکا شهید فخری‌زاده را شناسایی کرده بود و بالاخره توانست ایشان را به شهادت برساند و ضربه سنگینی به کشورمان وارد کند.

مهرداد فرید - تهیه‌کننده و کارگردان سینما / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گره کور کرونایی بر فرهنگ و هنر

گره کور کرونایی بر فرهنگ و هنر

کرونا، گره کوری برفعالیت‌های فرهنگی و هنری جهان انداخت؛ درست مانند گره‌ای که در تاروپود سایر فعالیت‌ها ایجاد شده و در پی تجربه‌اندوزی‌های مکرر و پرحادثه در حال به اثبات رسیدن نسبی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر