گفت‌وگو با سردار آزمون درباره قهرمانی با زنیت در روسیه و روزهای کرونایی

می‌خواهیم دبل کنیم

«درخشش و گلزنی سردار آزمون»؛ این دیگر خبری تکراری در روسیه شده است. سردار موفق شد یکشنبه شب گذشته با درخشش و گلزنی، سند قهرمانی زنیت سنت‌ پترزبورگ را در لیگ روسیه امضا کند. او دوبار دروازه کراسنودار را باز کرد.
کد خبر: ۱۲۷۰۶۳۴

 او ابتدا در دقیقه 5 بازی با استفاده از تعلل مدافع حریف و تیزهوشی، توپ را قاپید و دروازه حریف را فرو ریخت سپس در دقیقه‌52 در حالی که بازی 2‌بر‌2 بود، گل سوم تیمش را زد تا زنیت جلو بیفتد و در نهایت 4‌بر‌2 برنده شود و چهار هفته مانده به پایان رقابت‌ها، رسما قهرمان شود.

حالا بازی‌های باقی‌مانده مقابل سوچی، اخمت‌گروژنی، اورنبورگ و روستوف برای سردار و یارانش تشریفاتی خواهد بود.

این اما پایان کار ستاره ایرانی و زنیت نیست و آنها برای قهرمانی در جام‌حذفی این کشور دندان تیز کرده‌اند.

زنیت باید در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها 11‌روز دیگر به مصاف اسپارتاک‌مسکو برود و در صورتی که برنده این مسابقه باشد، شانس زیادی برای قهرمانی خواهد داشت چون تیم‌هایی که در آن سوی جدول بالا آمده‌اند، نامی نیستند. سردارپس از درخشش دوباره، حرف‌هایی برای گفتن دارد.

تقدیم قهرمانی به...

این قهرمانی را به خانواده‌ام، همسرم و همین‌طور طرفداران زنیت تقدیم می‌کنم. خوشحالم که دومین قهرمانی‌ام را در لیگ روسیه به دست آوردم. سال گذشته هم همراه زنیت به این عنوان دست پیدا کردم. احساس خوبی دارم. در روزهای سختی هستیم. طرفداران فوتبال اکثرا از ورزشگاه‌ها دور هستند. به خاطر‌همین برای هواداران زنیت خیلی خوشحالم. دوست داشتیم در کنار آنها قهرمانی را جشن بگیریم ولی به هر حال شرایط خاصی است و سلامتی و جان انسان‌ها مهم‌تر از هر چیز دیگری است.

بدشانسی

ماموریت ما در این فصل به پایان نرسیده و می‌خواهیم در 4‌بازی باقی‌مانده لیگ‌روسیه هم با تمام قدرت بازی کنیم. در مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی هم بازی سختی داریم. هدف ما این است که دبل کنیم و دو جام به دست بیاوریم. البته امسال می‌توانستیم در لیگ قهرمانان هم موفق‌تر باشیم و به نظرم با بدشانسی حذف شدیم. حق‌مان نبود که از رقابت‌ها کنار برویم. می‌خواهیم قدرت اول فوتبال روسیه باشیم و توانایی رسیدن به این موفقیت را داریم.

اشتباه، طبیعی است

زدن دو گل در بازی با کراسنودار؟ من یک مهاجم هستم و وظیفه دارم از موقعیت‌های به دست آمده نهایت استفاده را ببرم. گل اول را با اشتباه مدافع حریف زدم. اشتباه در فوتبال طبیعی است. امسال برایم تا اینجا فصل خوبی بوده است. دوست دارم بیشتر برای زنیت مثمرثمر باشم. امیدوارم در بازی‌های پیش‌رو هم بتوانم توقع مربی و هواداران را برآورده کنم.

می‌پذیرم

اعتراضی به خاطر جریمه‌ام ندارم. به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، باشگاه مرا جریمه کرد. البته سعی کردم مسائل بهداشتی را به‌خوبی رعایت کنم، ولی جریمه‌ام را می‌پذیرم.

بازیکن زنیت هستم

درباره آینده؟ فعلا که لیگ تمام نشده و در جام‌حذفی هم باید حاضر شویم. یک جام دیگر در روسیه می‌خواهیم. این تنها چیزی است که به آن فکر می‌کنم و به سایر خبرها و شایعات توجهی نمی‌کنم. تا وقتی در زنیت باشم تمام تلاشم را برای موفقیت این تیم می‌گذارم. من بازیکن این تیم هستم و قوانین حرفه‌ای فوتبال هم می‌گوید وقتی شما تحت قرارداد باشگاهی هستید، نباید درباره باشگاه‌های دیگر صحبت کنید. در اروپا این موضوع مساله‌ای اخلاقی و مهم است.

درخشش سردار در یک نگاه

سردار آزمون امسال یکی از موفق‌ترین فصل‌های فوتبالی خود را پشت سر گذاشته‌است. او در چهار جام بازی کرد که در سه جام موفق به گلزنی شد.

سردار همین حالا شانس خوبی برای آقای گلی در لیگ روسیه دارد. او با 16 گل مشترکا همراه با لوتسنکو در جایگاه دوم بهترین گلزنان لیگ قرار گرفته و تنها سه گل کمتر از آرتم ژیوبا، همبازی خود زده است.

سردار علاوه بر موفقیت در لیگ روسیه، در فصل‌جاری لیگ‌قهرمانان‌اروپا هم دروازه دو تیم بنفیکا(تیم فصل بعد طارمی) و لیون فرانسه را باز کرد. آنچه در فصل جاری مشهود بوده، به پیشرفت بدنی سردار بازمی‌گردد. گهگاه به او این انتقاد وارد می‌شد که هنوز از نظر بدنی به سطح ایده‌آل نرسیده است، اما آزمون امسال کمترین مصدومیت را داشت و از نظر بدنی هم شرایط ایده‌آل را به‌دست آورد.

او از نظر روحی هم بسیار خوب بود و عده‌ای معتقدند به خاطر این بوده که سر و سامان گرفته و قاطی مرغ‌ها شده است. این هم عملکرد سردار تا اینجای فصل.

حسین خلیلی - ورزش / روزنامه جام جم

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها