jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۳۷ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۶

فرمانده انتظامی پایتخت خبر داد؛

دستگیری 10 سارق اسکیمری با 380 شاکی

فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 10 سارق اسکیمری و 8 نفر از فروشندگان داروهای کمیاب در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سردار حسین رحیمی با اشاره به دستگیری باند سرقت به شیوه اسکیمر، بیان داشت: متاسفانه بارها به سبب بی‌توجهی بعضی از مردم به تذکرات مکرر پلیس شاهد سوء استفاده افرادی هستیم که با پوشش‌های مختلف دست به کلاهبرداری می‌زدند.

وی با اشاره به دستگیری 10 نفر از اعضای باند سارقان به شیوه اسکیمر، اظهار داشت: این گونه سارقان با راه‌اندازی کسب و کارهای سیار مثل وانت باری، میوه فروشی و... به بهانه اینکه دستگاه پوز آنها در دسترس مشتری نیست، کارت‌های مشتریان خود را می‌گرفتند.

وی افزود: این دسته از سارقان در یک لحظه اقدام به کپی مشخصات کارت خریدار می‌کردند که متأسفانه خیلی‌ها بدون توجه به اینکه نباید کارت را در اختیار فروشنده قرار دهند و همچنین رمز کارت را باید شخصا وارد کنند با بی‌توجهی‌های خود، در این زمینه دچار خسارت‌هایی شدند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: تا این لحظه بالغ بر 380 شاکی علیه این سارقان به پلیس فتا پایتخت مراجعه کرده و این افراد حدود 4 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده‌اند.

سردار رحیمی گفت: با هماهنگی که با بانک‌ها شده، رمزهای ایستا تبدیل به رمزهای پویا شده است که این مهم در کاهش جرایم این حوزه موثر خواهد بود ولی باز هم مجرمان شگردهای ویژه و خاصی دارند که برای انجام اعمال مجرمانه خود از سهل‌انگاری و بی توجهی برخی شهروندان سوء استفاده می‌کنند.

سردار رحیمی افزود: انتظار و تقاضای من این است که مردم دقت کنند و همچنین به اصناف، کسبه، متصدیان و فروشندگان واحدهای صنفی تاکید می‌کنم که مکلف هستند که پوزها را بگونه‌ای در دسترس مردم قرار دهند که به راحتی بتوانند کارت خود را بکشند و رمز خود را وارد نمایند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: به پلیس نظارت بر اماکن تأکید شده که در برخورد با این گونه موارد (صنوفی که دستگاه پوز خود را در دسترس مشتری قرار نمی دهند) برخورد لازم را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری اعضا باندی که داروهای کمیاب را به ویژه پس از شیوع بیماری کرونا از طریق فضای مجازی و با قیمت های سنگین به فروش می رسانند، بیان داشت: اعضا 8 نفره این باند دستگیر و مقادیر قابل توجهی دارو از آنها کشف شد.

سردار رحیمی با اشاره به موضوع معتادان متجاهر، افزود: نیروی انتظامی علی‌رغم اینکه از نظر قانونی هیچ مسؤولیتی در رابطه با جمع آوری و نگهداری معتادان نداشته و ندارد ولی اعلام می کنیم که آماده‌ایم ظرف 48 ساعت کل معتادان به خصوص معتادان متجاهر که شاید 10 تا 15 هزار نفر اینها در سطح شهر رها شده‌اند و مشکلاتی را ایجاد می‌کنند را جمع آوری کنیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: علی‌رغم بیش از یک ماه تلاش های صورت گرفته، تا الان موفق نشده‌ایم که آن دستگاه‌هایی که باید معتادان را بپذیرد و نگهداری کنند، این مسئولیت را بر عهده بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه ما به عنوان نیروی انتظامی از آنجایی که مردم گله‌مند هستند کاملا آماده جمع‌آوری معتادان متجاهر هستیم، بیان داشت: هیچ ظرفیتی تا الان به پلیس برای جمع آوری معتادان اعلام نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر