jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۷۸ ۲۵ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۷

همین دیروز بود که مقامات دولتی اسپانیا به شدت از سران باشگاه سوسیه داد انتقاد کردند. دلیلش هم این بود که این تیم لالیگایی با وجود شیوع وحشتناک کرونا در کشور اسپانیا تمریناتش را از سر گرفته است. مقامات دولتی ضمن انتقاد شدید از مسئولان باشگاه و متوقف کردن تمرینات، مقدمات اعمال جریمه سنگین برای این باشگاه را فراهم کردند.

به گزارش جام جم آنلاین، شروع فوتبال در شرایطی که بزرگ ترین بلای قرن بیست و یکم در تمام جهان بیداد می کند چیزی جز حماقت و دیوانگی نیست. تمامی لیگ های اروپایی و دیگر لیگ های مطرح فوتبال جهان متوقف شده اند و حتی المپیک هم با تاخیر یک ساله برگزار می شود. جام جهانی ممکن است به تعویق بیفتد و یورو 2020 هم که قرار است در سال 2021 برگزار شود. خسارت های چند صد میلیون دلاری به تمام فوتبال جهان وارد شده و حتی برخی از باشگاه ها تا آستانه انحلال و ورشکستگی پیش رفته اند اما در حالی که آمار قربانیان ویروس کرونا در ایران روز به روز بالاتر می رود هر روز خبرهای جدیدی در رابطه با لیگ برتر فوتبال ایران به گوش می رسد که خلاف سیاست های فیفا است. مهم ترین و تاسف بار ترین خبر این است که لیگ برتر فوتبال ایران تا قبل از پایان خرداد ماه سال جاری از سر گرفته می شود و حتی شاید زودتر از آن شاهد از سرگیری این لیگ باشیم. هیچکس نمی تواند پیش بینی کند ویروس منحوس کرونا بالاخره چه زمانی شر خود را از سر جوامع بشری کم می کند و هرگونه پیش بینی درباره این موضوع چندان منطقی به نظرنمی رسد اما حداقل می توان گفت که با شرایط فعلی به هیچ عنوان نباید انتظار داشت که این ویروس به همین زودی ناپدید شود و به همین دلیل آغاز دوباره لیگ برتر اصلا منطقی نیست و جان افراد زیادی را به خطر می اندازد. اما به نظر می رسد مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به هر نحو ممکن می خواهند پرونده لیگ بیستم را ببندند و رده بندی تیم ها را مشخص کنند. این در حالی است که شاید قانون فیفا اجازه بدهد که یا تمامی لیگ ها باطل اعلام شوند و یا اینکه بر اساس جدولی که تا امروز برای هر لیگی ثبت شود تیم های قهرمان مشخص شوند. به نظر می رسد در شرایط فعلی باطل شدن لیگ ها بهترین راه حل است هر چند بعید به نظر می رسد چنین اتفاقی بیفتد. آنطور که از راهروهای فدراسیون به گوش می رسد این لیگ بالاخره از سر گرفته می شود آن هم در شرایطی که فدراسیون جهانی فوتبال همین دو روز پیش تاکید کرد هیچ یک از کشورها برای از سرگیری لیگ های داخلی به هیچ عنوان عجله نکنند چون سلامتی بازیکنان، مربیان، دست اندرکاران تیم ها و البته تماشاگران از فوتبال مهم تر است. اما گویا در ایران جان بیشتر از جام ارزش دارد. به هر حال لیگ بیستم از سر گرفته می شود و به پایان خواهد رسید اما نسبت به اینکه چه اتفاقات ناگواری قرار است برای آن بیفتد هنوز مشخص نیست...

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر