Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۹۹۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸  |  ۰۹:۴۰

طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور؛

وضعیت آب و هوا در ۱۱ اسفند

بنابر پیش بینی‌های سازمان هواشناسی گسترده بارش‌های کشور این روز‌ها در غرب و شمال غرب کشور فعال خواهد بود.

title

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، یکشنبه سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، به تدریج گستره فعالیت آن غرب، غرب کشور و سپس دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان را فرا خواهد گرفت.

در مناطقی از مرکز و شرق کشور نیز بارش پراکنده رخ می دهد. تا اوایل شب پایداری هوا و تجمع ذرات آلاینده جوی در شهرهای تهران و کرج ادامه خواهد داشت.

در بعد از ظهر امروز بارش برف در غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، کردستان، غرب کرمانشاه شدت داشته و در اوایل شب با شمالی شدن جریان ها بر روی غرب دریای خزر در استان های گیلان و غرب مازندران نیز بارش باران و کاهش دما و در ارتفاعات بارش برف شروع می شود.
همچنین امروز در شمال خوزستان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب خوزستان وزش باد و گرو خاک پیش بینی می‌شود. دوشنبه با ادامه فعالیت این سامانه در مناطق مذکور گستره آن به شمال شرق کشور نیز خواهد رسید و سبب کاهش 5 تا 7 درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور می شود.

در بعد از ظهر از فعالیت سامانه در نیمه غربی کاسته شده، شدت بارش در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی است. سه شنبه و چهارشنبه در شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر بارش باران و وزش باد در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می‌شود.

در شرق و جنوب شرق نیز بارش پراکنده و وزش باد شدید که در برخی نقاط گرد و خاک پیش بینی می‌شود. پنجشنبه و جمعه در اکثر مناطق کشور صاف و در نیمه غربی کشور جوی پایدار همراه با روند افزایشی نسبی دما پیش بینی می‌شود. لازم به ذکر است دریای خزر از وایل شب یکشنبه تا طی روز دوشنبه خلیج فاس در روزهای دوشنبه و سه شنبه و تنگه هرمز در روز سه شنبه مواج است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر