jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۳۶۷   ۲۹ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۶:۴۱

در اثر فشار تاثیرات شیوع کرونا در چین بر تقاضا و نبود هرگونه اقدام بیشتر توسط اوپک برای تقویت بازار، قیمت نفت به کمتر از 57 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، در اثر فشار تاثیرات شیوع ویروس کرونا در چین بر تقاضا بر نفت و نبود هرگونه اقدام بیشتر توسط اوپک و هم‌پیمانانش برای تقویت بازار نفت، قیمت نفت در معاملات امروز به کمتر از 57 دلار در هر بشکه رسید.

پیش‌بینی‌ها از جمله پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی تقاضا برای نفت در سال 2020 را به علت شیوع این ویروس کاهش داده است. کارشناسان جهانی می‌گویند علی‌رغم کاهش ابتلا به این ویروس، بسیار زود است تا در مورد اینکه شیوع کرونا محدود شده است یا نه سخن بگوییم.

هر بشکه نفت برنت با 1.06 دلار کاهش 56.61 دلار فروخته شد. قیمت نفت در 5 جلسه جلسه روند افزایشی داشت.

نفت خام آمریکا با 86 سنت کاهش 51.19 دلار در هر بشکه معامله شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «قیمت طلا همچنان تحت فشار سنگین قرار دارد زیرا تاجران انرژی احتمالا بیش از حد در مورد تاثیرات ویروس کرونا بر تقاضا برای نفت خوش بین هستند و خوش‌بینی در مورد اینکه اوپک پلاس کاهش بیشتری را در ماه مارس انجام دهد نیز از بین رفته است.»

این ویروس تاثیرات بیشتری بر شرکت‌ها و بازارهای مالی داشته است. ارزش سهام بازارهای آسیایی کاهش یافت.

آژانس بین‌المللی انرژی هفته گذشته اعلام کرد تقاضا برای نفت احتمالا به علت شیوع ویروس کرونا نسبت به سال گذشته روزانه 435 هزار بشکه در روز کاهش می یابد که نخستین کاهش سه ماهه‌ای از بحران مالی سال 2009 خواهد بود.

اوپک و هم‌پیمانانش از جمله روسیه در حال بررسی کاهش بیشتر تولید برای کم کردن عرضه و تقویت قیمت‌ها هستند.

گروه اوپک پلاس، توافق دارند که بر اساس آن تا پایان ماه مارس روزانه 1.7 میلیون بشکه از تولید خود را کاهش خواهند داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر