jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۶۳۰ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یک ماهیگیر در چین به یک روش باستانی که قدمت آن به هزار سال قبل بازمی‌گردد ماهی صید می‌کند. به گزارش فرارو، جولیا ویمرلین با این ماهیگیر پیر همراه شده تا روش ماهی گرفتن او را که از یک پرنده استفاده می‌کند به تصویر بکشد.

ماهیگیر چینی با پرنده‌ای به نام باکلان که آن را تربیت کرده ماهی صید می‌کند. شیوه ماهیگیری با باکلان در میان چینی‌ها سنتی تاریخی است که قدمتش به هزار سال پیش بر‌می‌گردد. در این شیوه ماهیگیران قلاب‌هایی را اطراف گردن باکلان نصب می‌کنند و سپس پرنده آزاد است که به شکار ماهی برود.
باکلان به سراغ ماهی‌ها می‌رود و صید خود را درون منقار نگه می‌دارد، اما پرنده بیچاره با وجود قلاب‌ها نمی‌تواند ماهی‌ها را ببلعد. به این ترتیب باکلان به سوی ماهیگیران بر‌می‌گردد و شکار خود را تقدیم آنها می‌کند. اگرچه ماهیگیری به این شیوه در گذشته یک صنعت موفق بوده اما امروزه به یک صنعت گردشگری تبدیل شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر