jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۲۶۳۰   ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یک ماهیگیر در چین به یک روش باستانی که قدمت آن به هزار سال قبل بازمی‌گردد ماهی صید می‌کند. به گزارش فرارو، جولیا ویمرلین با این ماهیگیر پیر همراه شده تا روش ماهی گرفتن او را که از یک پرنده استفاده می‌کند به تصویر بکشد.

ماهیگیر چینی با پرنده‌ای به نام باکلان که آن را تربیت کرده ماهی صید می‌کند. شیوه ماهیگیری با باکلان در میان چینی‌ها سنتی تاریخی است که قدمتش به هزار سال پیش بر‌می‌گردد. در این شیوه ماهیگیران قلاب‌هایی را اطراف گردن باکلان نصب می‌کنند و سپس پرنده آزاد است که به شکار ماهی برود.
باکلان به سراغ ماهی‌ها می‌رود و صید خود را درون منقار نگه می‌دارد، اما پرنده بیچاره با وجود قلاب‌ها نمی‌تواند ماهی‌ها را ببلعد. به این ترتیب باکلان به سوی ماهیگیران بر‌می‌گردد و شکار خود را تقدیم آنها می‌کند. اگرچه ماهیگیری به این شیوه در گذشته یک صنعت موفق بوده اما امروزه به یک صنعت گردشگری تبدیل شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر