jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۷۲   ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گردو، شکستم... یادتان هست که با همین دو کلمه یارکشی می‌کردیم و خیلی زود دو گروه آماده بودند که در مقابل هم صف‌آرایی کنند.

در گروه فرهنگی هم خیلی وقت‌ است گردو‌شکستم‌ها را گفته‌ایم و یارکشی تمام شده؛ سید صابر یکی از سرگروه‌هاست و مرتضایی‌فرد یکی دیگر اما بدانید و آگاه باشید هرگز به جز این دو نفر، بقیه اعضای گروه درگیر این یارکشی‌ها نشده‌اند. کمتر پیش آمده کسی زیر‌چتر یکی از این سرگروه‌ها بماند و تن بدهد به این دو قطبی‌سازی در گروه فرهنگی البته به جز سرکار خانم قنبری که از طرفداران پر و پا قرص یکی از سرگروه‌هاست و هیچ بادی مسیرش را تغییر نمی‌دهد. بعد از چند روزی که یکی از سرگروه‌ها به سفر رفته بود و دو قطبی، گروه فرهنگی به سکوت و پژمردگی نزدیک شده بود، بازگشت شکوهمند مرتضایی دوباره از دیروز طراوت یارکشی لحظه به لحظه را زنده کرده ... نمی‌دانیم یارکشی‌ها و شوخی‌های بچه‌های گروه فرهنگی که عمدتا زیر چتر دو سرگروه انجام می‌شود، اصل است و گزارش‌ها حاشیه‌اش یا برعکس اما هر چه هست از دل همین پویایی گروه است که گزارش‌های خواندنی سر بر می‌آورد. مثل اینها:
صابر محمدی در همین صفحه، رفته سراغ بنیامین بهادری و مفصل برای شما نوشته که این خواننده در چند سال گذشته چه کرده است. چرا؟ چون سه سال بود که بهادری هیچ کنسرتی برگزار نکرده بود و حالا خبر رسیده که قرار است روی صحنه برود‌.
شما ممکن است از علاقه‌مندان سریال دل باشید یا از منتقدانش اما امید رحمانی نگاهی تکنیکی کرده به این سریال و نقدی نوشته درباره ساختار و محتوای آن.
در ادامه سرفصلی با عنوان «در کشور همسایه» که به همت زینب مرتضایی‌فرد در صفحه 12 باز شده، این بار گزارشی داریم درباره شاعران و نویسندگانی که زمانی در جغرافیای ایران قدیم زندگی می‌کردند اما با تغییرات مرزی، حالا آرامگاهشان درخاک کشورهای همسایه قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر