jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۷۲ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گردو، شکستم... یادتان هست که با همین دو کلمه یارکشی می‌کردیم و خیلی زود دو گروه آماده بودند که در مقابل هم صف‌آرایی کنند.

در گروه فرهنگی هم خیلی وقت‌ است گردو‌شکستم‌ها را گفته‌ایم و یارکشی تمام شده؛ سید صابر یکی از سرگروه‌هاست و مرتضایی‌فرد یکی دیگر اما بدانید و آگاه باشید هرگز به جز این دو نفر، بقیه اعضای گروه درگیر این یارکشی‌ها نشده‌اند. کمتر پیش آمده کسی زیر‌چتر یکی از این سرگروه‌ها بماند و تن بدهد به این دو قطبی‌سازی در گروه فرهنگی البته به جز سرکار خانم قنبری که از طرفداران پر و پا قرص یکی از سرگروه‌هاست و هیچ بادی مسیرش را تغییر نمی‌دهد. بعد از چند روزی که یکی از سرگروه‌ها به سفر رفته بود و دو قطبی، گروه فرهنگی به سکوت و پژمردگی نزدیک شده بود، بازگشت شکوهمند مرتضایی دوباره از دیروز طراوت یارکشی لحظه به لحظه را زنده کرده ... نمی‌دانیم یارکشی‌ها و شوخی‌های بچه‌های گروه فرهنگی که عمدتا زیر چتر دو سرگروه انجام می‌شود، اصل است و گزارش‌ها حاشیه‌اش یا برعکس اما هر چه هست از دل همین پویایی گروه است که گزارش‌های خواندنی سر بر می‌آورد. مثل اینها:
صابر محمدی در همین صفحه، رفته سراغ بنیامین بهادری و مفصل برای شما نوشته که این خواننده در چند سال گذشته چه کرده است. چرا؟ چون سه سال بود که بهادری هیچ کنسرتی برگزار نکرده بود و حالا خبر رسیده که قرار است روی صحنه برود‌.
شما ممکن است از علاقه‌مندان سریال دل باشید یا از منتقدانش اما امید رحمانی نگاهی تکنیکی کرده به این سریال و نقدی نوشته درباره ساختار و محتوای آن.
در ادامه سرفصلی با عنوان «در کشور همسایه» که به همت زینب مرتضایی‌فرد در صفحه 12 باز شده، این بار گزارشی داریم درباره شاعران و نویسندگانی که زمانی در جغرافیای ایران قدیم زندگی می‌کردند اما با تغییرات مرزی، حالا آرامگاهشان درخاک کشورهای همسایه قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر