jamejamnashriyat
نشریات چاردیواری کد خبر: ۱۲۴۲۴۵۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

طرح‌هایی ساده برای تزئین هندوانه شب یلدا

یک قاچ متفاوت

تزئین سفره شب یلدا هم از آن کارهایی است که به مرور پیچیده‌تر می‌شود. هر میوه و خوراکی برای سرو‌شدن نیاز به گذراندن مراحل مختلفی دارد. بین میوه‌ها هندوانه از آنهایی است که به خاطر شکل و ویژگی‌های ظاهری قابلیت زیادی برای هنرنمایی دارد. این‌که هندوانه بی‌نوا تبدیل به گل رز، چهره آدم‌ها و سبد دسته‌دار بشود را بگذارید کنار. این میوه خوش‌آب و رنگ را می‌توان به شکل‌های ساده، اما خلاقانه‌ای آراست. کافی است یک هندوانه و یک چاقو دم دست‌تان باشد.

1ـ این روش هم برای بچه‌ها جذاب است هم شما نیاز به استفاده از چاقو و چنگال ندارید. کافی است چند‌چوب بستنی تهیه کنید و هندوانه‌ها را هم به شکل مثلثی برش دهید.

2 ـ اگر چوب بستنی دم دست‌تان نیست می‌توانید قسمتی از پوست را ببرید و اجازه دهید فقط بخش وسطی آن به عنوان دسته‌ای برای نگه داشتن هندوانه باقی بماند.

3 ـ یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از قالب‌های آماده است. برای این کار هندوانه را به عرض و طوری برش بزنید که قطر یک سانتی‌متری داشته باشد. بعد با قالب‌هایی که دار ید اشکال متفاوتی را از آن بسازید.

4 ـ این یکی هم همان روش کلاسیک است، ولی به جای استفاده از ظرف کریستال و چینی از همان پوست هندوانه برای پذیرایی استفاده می‌کنید و قاچ‌ها را یکی در میان کمی به چپ و راست می‌فرستید.

5ـ برش‌های مثلثی ساده هم شیک و هم متفاوت است. برای این کار باید هندوانه را به شکل حلقه ببرید بعد حلقه‌ها را به چند قسمت تقسیم کنید. درست شبیه کاری که برای برش زدن پیتزا انجام می‌دهید.

6ـ می‌توانید از روش‌های ترکیبی برای سرو هندوانه استفاده کنید. یعنی بخشی از هندوانه‌ها را به شکل مثلثی برش بزنید و بخشی دیگر را به شکل نگینی درشت درآورید.

​​​​​​​7ـ برای داشتن یک ظرف میوه متفاوت می‌توانید هندوانه‌ها را طولی برش بزنید و به شکل نامنظم کنار هم بچینید. این کار هم ساده است و نیاز به دقت زیادی ندارد هم این‌که جلوه میز را متفاوت خواهد کرد.

مینا نوری / روزنامه نگار

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر