jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۰۷۹   ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

‌«به خدا زشته مردم دارن نگامون می‌کنن» این جمله را باید یک نفر به مسؤولان دولتی و نمایندگان مجلس و سایر مدیران کشور بگوید که دو هفته بعد از اعلام گرانی بنزین هنوز هیچ‌کدام مسؤولیت این کار را به عهده نگرفته‌اند و هر روز یک نفر در گفت‌وگو و نشست و مصاحبه‌ای اعلام می‌کند ما اصلا نمی‌دانستیم و دست ما نبود و خود ما هم صبح جمعه فهمیدیم و اصلا ما از اول هم مخالف بودیم و نمی‌دانیم چه شده و این حرف‌ها.

سپس روز بعد یک نفر مثل معاون فلانی می‌آید و حرف‌های قبلی را تکذیب می‌کند و می‌گوید اتفاقا خیلی ها در جریان بوده‌اند و مگر می شود تصمیم به این مهمی را سران کشور ندانند و ما خودمان به شیوه الابختکی عمل کنیم. بعد دوباره همین مقام مسؤول که می‌بیند فشارها زیاد شد می‌آید و حرف‌های خودش را تکذیب می‌کند که نه بابا! منظور من این نبوده و اینها شیطنت رسانه ای است! و حرف‌های بنده بد منتقل شده است و این چنین مردم به نتیجه می رسند که می شود تصمیم گرانی بنزین از دو روز قبل در رسانه‌ها بپیچد، روز پنجشنبه قبل از گرانی توییتر پر باشد از اخبار گرانی بنزین به‌علاوه ساعت دقیق اجرای طرح، تمامی سامانه های قیمتگذاری و اقدامات فنی آماده شده باشد، بعضی نیروها مثل حراست شهرداری تهران و نیروی انتظامی، آماده باش باشند و همه اینها در شرایطی باشد که خود مسؤولان درجه یک کشور از زمان گرانی و سهمیه بندی بی خبرند و شب جمعه نشسته‌اند کنار خانواده و خاطرات سفر به سواحل شمال کشور در 12سالگی را برای فرزندان و نوه‌هایشان تعریف می‌کنند و تخمه می‌شکنند. واقعا اگر اینجوری است که خب هیچی و دم شما گرم، ولی اگر این جوری نیست و دارید فضا را کمدی می‌کنید تا مردم همراه شما بخندند یادتان باشد به خدا زشته مردم دارن نگاتون می‌کنن!
پا نوشت : مادر پدربزرگ خدابیامرزم که من هیچ وقت توفیق زیارتش را نداشتم، اعتقاد داشته آدم‌ها بیش از هر چیز باید حیا داشته باشند. برای همین هر موقع می‌خواسته به بچه هایش نهیب بزند، صدا می زده : « فلانی! الحیا والایمان!» کاش مادر پدربزرگم الان هم بود و به بعضی‌ها نهیب می زد.

محمدتقی حاج‌موسی

عضو شورای سردبیری

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها