jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۹۶۶۷   ۰۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

چرا هواداران استقلال، تیم استراماچونی را دوست دارند؟

آبی، آبی، آفتابی

این روزها در لیگ برتر، هواداران هیچ تیمی به اندازه هواداران استقلال، برای تماشای بازی بعدی تیمشان لحظه شماری نمی‌کند. استقلالی‌ها تیمی که استراماچونی ساخته را دوست دارند و این بار مشتاق‌تر از همیشه، موفقیت تیم محبوبشان را در ادامه رقابت‌های فصل انتظار می‌کشند. استقلال استرا، زیباتر از بقیه تیم‌ها بازی می‌کند، بهترین خط حمله را دارد و همان‌طور که سرمربی ایتالیایی این تیم بارها عنوان کرده، برایش برد پرگل از یک برد خفیف یک بر صفر ارزشمندتر است. سوای همه این ویژگی‌ها، استقلال جدید، شخصیت برنده بودن را بهتر از چند فصل اخیر، در خود تقویت کرده است. آیا این استقلال می‌تواند بعد از شش سال ناکامی، رویای هواداران آبی‌پوش را برای قهرمانی در لیگ برتر محقق کند؟

شخصیت برنده بودن
لیگ برتر برای استقلال با شکست غافلگیرکننده یک بر صفر مقابل ماشین‌سازی آغاز شد. آبی‌ها سپس دو بار در مصاف با فولاد و نفت مسجدسلیمان، بازی برده را با تساوی عوض کردند و در هفته چهارم هم شکست تلخ مقابل پرسپولیس از راه رسید. هفته پنجم هم در وقت‌های اضافی بود که استقلال بازی برده را با تساوی عوض کرد. چنین شروع بدی در لیگ برتر، کمر هر تیم بزرگی را خم می‌کند، اما استراماچونی باور داشت روزهای خوب خیلی زود از راه خواهد رسید. تساوی 2 بر 2 مقابل ذوب آهن در هفته پنجم، آخرین نتیجه‌ای بود که باعث دلخوری هواداران استقلال شد. تیم استراماچونی بعد از آن تساوی، به رده چهاردهم جدول سقوط کرد، اما حالا تیم سوم جدول است و شاید همین شنبه، با پیروزی مقابل سپاهان در اصفهان، به صدر جدول برود. در این بازه زمانی که که صعود 11 پله‌ای استقلال را در لیگ برتر شاهد بودیم، آبی‌ها شش بار در لیگ برتر و دو بار در جام حذفی به میدان رفتند و در هر هشت بازی برنده شدند. شخصیت برنده بودن، همان معیار و عامل مهمی است که استقلال را به هدف‌های مهم بعدی‌اش می‌رساند.
خط حمله زهردار
تیمی که تا هفته پنجم فقط 4 گل زده بود، حالا با فاصله، بهترین خط حمله لیگ است. در لیگی که مجموع گل‌های زده پرسپولیس و تراکتورسازی 22 است و تیم‌های بالانشین شهرخودرو و سپاهان هم روی هم رفته 23 گل زده‌اند، استقلال با تفکرات تهاجمی استراماچونی به تنهایی 23 بار دروازه تیم‌های لیگ برتری را باز کرده است.
زدن 4 گل به پیکان، 4 گل به تراکتورسازی و 5 گل به صنعت نفت در لیگ نوزدهم فقط از پس تیم هجومی استقلال بر می‌آمد. آبی‌ها شش بار هم در جام حذفی گلزنی کردند تا نشان دهند، بهتر از هر تیم دیگری می‌توانند از خط دفاعی تیم‌های حریف عبور کنند. البته خوردن 10 گل در همین 11 هفته، در مقایسه با گل‌های خورده شهرخودرو (3 گل)، سپاهان (یک گل) و پرسپولیس (6 گل) که جمعا به اندازه استقلال دروازه‌شان باز شده است، نشان می‌دهد تیم استراماچونی هنوز در خط دفاعی کار دارد. آبی‌ها در همین بازی آخر مقابل نساجی، موقعیت‌های گل زیادی به حریف خود دادند. با این حال مدل استقلال جدید، همین است؛ بازی پرگل ارجحیت دارد بر برد خفیف با کلین شیت.
پایان طلسم 102 هفته‌ای
در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر و حتی لیگ‌های قبلی، هرگز سابقه نداشته استقلال برای بیش از صدهفته متوالی در جدول رده‌بندی لیگ، از رقیب سنتی و دیرینه‌اش، پرسپولیس پایین‌تر باشد؛ طلسمی ملال‌آور که نقطه شروعش درست از هفته بیست و نهم لیگ پانزدهم آغاز شد و تا همین سه روز پیش که استقلال، نساجی را در مازندران شکست داد، ادامه داشت. این 1306 روز به هواداران استقلال واقعا سخت گذشت، چراکه پرسپولیس با بردن سه جام قهرمانی لیگ برتر، یک جام حذفی و سه سوپرجام، پرجام ترین سال‌های عمرش را سپری کرد.
با این حال استقلالی‌ها به روزهای خوش آینده امیدوارند. تیم استراماچونی با شش برد متوالی در لیگ برتر، 102 هفته بالانشینی پرسپولیس را متوقف کرد و با ادامه این روند، می‌تواند به شش سال دور ماندن از جام قهرمانی لیگ برتر هم پایان دهد. این همان هدف بزرگی است که مرد ایتالیایی در سر دارد. سرمربی استقلال در مورد این‌که استقلال با پیروزی مقابل نساجی، بالاتر از پرسپولیس در جدول رده‌بندی قرار گرفت، گفت: درباره پرسپولیس می‌دانم که چه چالش‌هایی بین استقلال با این تیم در دربی‌ها وجود داشته است، اما ما استقلال هستیم و یکی از بهترین‌های آسیا. ما نمی‌توانیم به خاطر این‌که بالاتر از پرسپولیس قرار گرفته‌ایم، خوشحال باشیم. هدف ما رسیدن به رتبه اول لیگ است. هدف فعلی‌مان نیز بازی مهم با سپاهان در اصفهان است.
بازی حساس با سپاهان و بعد هم بازی با شهرخودرو، می‌تواند ماموریت‌های مهم بعدی استقلال در لیگ برتر باشد.

رضا پورعالی

ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر