jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۹۳۷۸ ۰۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مهدی منصوری، مجموعه تازه آثارش با عنوان «ابر انسان» را عصر جمعه هشتم آذر در گالری گلستان رونمایی می‌کند.

سه سال پس از نمایشگاه موفق فتوکلاژهای «مادام باتر فلای» -که برای مهدی منصوری ثبت سبک منحصر به فرد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به همراه داشت- او با یک نمایش کاملا متفاوت به نام ابر انسان به گالری گلستان بازمی‌گردد. او درباره این مجموعه تازه به ایران‌آرت می‌گوید: هنر برای من خلق کردن است و من با همین رویکرد، تجربه‌های نو کرده، با مدیوم‌های جدید کار می‌کنم، اما موضوع آثارم همیشه یکی است، زندگی؛ از تولد تا مرگ.
منصوری تاکید کرد:مجموعه ابر انسان بسیار متفاوت‌تر از تجربه قبلی ام شده است. در نمایشگاه قبلی آثارم روایتی از کلاژ بود و من با الهام از فرانسیس بیکن و مارک روتکو، یک سری رنگ‌های صنعتی را به فضای عکس‌هایم آوردم اما آثار نمایشگاه تازه ام در نوعی فی‌البداهگی خلق شده اند و واقعا برای خودم هم عجیب و متفاوت است و امیدوارم مخاطبان نیز با آن ارتباط برقرار کنند.
وی افزود: ابر انسان را با الهام از رویکرد هنری متیو بارنی و جکسون پولاک خلق کردم. درونمایه آثار در خصوص دغدغه‌های ازلی مثل عشق، مرگ و تمام چیزهایی که انسان‌ها با آن درگیر هستند خلق شده و آنها را به چالش می‌کشد و بشارت می‌دهد انسان می‌تواند به حدی برسد که قائم به ذاتش باشد.
نمایشگاه ابرانسان، عصر جمعه هشتم آذر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ آغاز به کار می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر