jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۳۸۶۲۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

# خودرو - پاک
جمعی از شهروندان
اگر نگران مصرف سوخت و آلودگی هوا هستید چرا واردات خودروهای هیبریدی و خودروهایی را که آلودگی کمی دارند آزاد نمی‌کنید؟ چرا تولید خودروهای پرمصرف داخلی را متوقف نمی‌کنید؟ دولت محترم پاسخگو باشد.

# جمعیت - مترو
یک شهروند از تهران
در پی افزایش قیمت سوخت و استفاده بیشتر مردم از مترو نصب تهویه مناسب در واگن‌های مترو ضروری است . مسؤولین پیگیری کنند .

# توسعه - مترو
قادری از تهران
بهتر بود حمل ونقل عمومی توسعه پیدا می‌کرد بعد بنزین گران می‌شد. با محدودیتی که در حمل و نقل عمومی وجود دارد به زودی شاهد مشکلاتی در شهرها هستیم.

# پلیس - گشت
امیری از تهران
دزدی و فروش مواد در محله‌های هاشم‌آباد و غیاثی زیاد شده است و نیاز به رسیدگی بیشتر پلیس انتظامی دارد.

# بیمه - نرخ
سلگی از تهران
با توجه به این‌که بیشتر افرادی که مایل به داشتن بیمه اختیاری فاقد درآمد هستند و تامین این مبلغ بسیار سخت است، امیدوارم سازمان تامین اجتماعی در نرخ این بیمه تجدیدنظر کند.

# مسکن - ملی
سرلک از تهران
طرح ملی مسکن مانند مسکن مهر اطراف شهرهای بزرگ است و به نوعی دنباله‌روی مسکن مهر است که این موضوع خوشایند متقاضیان نیست. چرا این طرح در داخل شهر اجرا نمی‌شود؟

# مانتو - دکمه
هادوی از بابل
مانتوهای دکمه‌دار دیگر در فروشگاه‌ها یافت نمی‌شود و وقتی هم اعتراض می‌کنیم فروشندگان می‌گویند خودتان دکمه بزنید!

# وام - سود
فرخی از تهران
سود وام مسکن ملی زیاد است و پرداخت اقساط این وام برای اقشار متوسط و ضعیف امکان‌پذیر نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر